Archiv: KULTURA

Prodej Pánského klubu pomůže nevidomým

Legendární čeští zpěváci a herci pod taktovkou světoznámého skladatele Tomáše Kympla vydávají album Pánský klub. K lásce k pračce se na albu vyznává Jiří Korn, David Kraus se v písni zase „strašně nudí“, Jiří Suchý přemýšlí o scvrklých tibetských lamách, Kamil Střihavka se svěřuje se srůstáním jamky podpažní, o změně pohlaví filozofuje Josef Laufer. Část výtěžku z prodeje alba půjde do Nadačního fondu FriendlyVox, který stojí za ozvučeným internetovým portálem navrženým speciálně pro zrakově postižené.

Euroinstitut: Taneční terapie integruje

Ledečský taneční pohár je určen hlavně „normálním“ školám a školským zařízením, kde se žáci mohou prezentovat v kategoriích jako show dance, street dance nebo moderní tanec. V Euroinstitutu, což je praktická škola pro středně těžce mentálně postižené žáky, mají učitelku, která je nadšenec nejen do vzdělávání postižených, ale i do tance. Jmenuje se Zina Hereitová a letos se jí podařilo s její čarodějnickou taneční show Ledečský taneční pohár vyhrát. Ne jí samotné, ale jejím žákům. Jsou to klienti z Domova pro osoby se zdravotním postižením Krajánek z Jesenice u Rakovníka a zároveň žáci Euroinstitutu, praktické školy a odborného učiliště z Panenského Týnce.

Koncert pro IMPULS vynesl přes 400 000 korun na léčbu duše

Přední čeští interpreti Václav Hudeček, Kristina Fialová a Petr Nouzovský za doprovodu Barocco sempre giovane společně vystoupili 20. dubna 2017 pro Nadační fond IMPULS, a podpořili tak nemocné s roztroušenou sklerózou. Jejich koncertní vystoupení v pražském Kostele sv. Šimona a Judy přineslo 400 803 Kč. Ty budou věnovány na úhradu každodenní práce psychoterapeutky, která není hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

Kociánkovští Vás opět přivítají v Zahradách lidských hodnot

Již sedmým rokem se Centrum Kociánka, sídlící v Brně Králově Poli, otevře veřejnosti prostřednictvím festivalu Dobrý den Kociánko, a to ve čtvrtek 25. května v čase od 10 do 21 hodin.

Festival Na hlavu má bourat předsudky o duševních nemocech

Nový festival Na hlavu má bourat předsudky o duševních nemocích, pořádají ho pracovníci Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v pražském kině Světozor. Součástí festivalu bude promítání filmů i nové vědecké poznatky o mysli, informoval mluvčí ústavu Jan Červenka.

Ula Kowalska na Všechny barvy duhy

Ostrava – Jediným letošním zahraničním hostem koncertu Všechny barvy duhy, který se uskutečnil 10. října 2016 v ostravském Divadle Antonína Dvořáka, byla jedenáctiletá zdravotně postižená polská zpěvačka Urszula Kowalska.

Neobvykle tichá pohádka

Napadlo vás někdy, jak asi vznikají pořady pro diváky se sluchovým hendikepem? Týdeník Televize byl na natáčení, aby to zjistil.

Poutníků na Velehradě bylo více, na úrazech se to nepodepsalo

I přes větší počet poutníků, kteří dorazili na letošní oslavy cyrilometodějských svátků na Velehradě, zdravotníkům práce nepřibylo. Ve svých stanech ošetřovali především cyklisty, kteří se zranili cestou k bazilice.

Tváře letošního Rocktherapy

Hudební festival Rocktherapy každým rokem pomáhá třem vybraným nemocným lidem se stejnou diagnózou. Letos půjde jeho výtěžek na pomoc lidem s roztroušenou sklerózou. Organizátoři v dubnu představili tváře projektu, samotná akce je pak naplánována na 27. srpna.

Zazpívá trio nevidomých pěvkyň

Na koncert dívčího tria Makabara jsou všichni zváni ve středu 15. června od 17 hodin do klášterního kostela v Šumperku. Akci pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, pobočka Šumperk.