Archiv: KULTURA

Kociánkovští Vás opět přivítají v Zahradách lidských hodnot

Již sedmým rokem se Centrum Kociánka, sídlící v Brně Králově Poli, otevře veřejnosti prostřednictvím festivalu Dobrý den Kociánko, a to ve čtvrtek 25. května v čase od 10 do 21 hodin.

Festival Na hlavu má bourat předsudky o duševních nemocech

Nový festival Na hlavu má bourat předsudky o duševních nemocích, pořádají ho pracovníci Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v pražském kině Světozor. Součástí festivalu bude promítání filmů i nové vědecké poznatky o mysli, informoval mluvčí ústavu Jan Červenka.

Ula Kowalska na Všechny barvy duhy

Ostrava – Jediným letošním zahraničním hostem koncertu Všechny barvy duhy, který se uskutečnil 10. října 2016 v ostravském Divadle Antonína Dvořáka, byla jedenáctiletá zdravotně postižená polská zpěvačka Urszula Kowalska.

Neobvykle tichá pohádka

Napadlo vás někdy, jak asi vznikají pořady pro diváky se sluchovým hendikepem? Týdeník Televize byl na natáčení, aby to zjistil.

Poutníků na Velehradě bylo více, na úrazech se to nepodepsalo

I přes větší počet poutníků, kteří dorazili na letošní oslavy cyrilometodějských svátků na Velehradě, zdravotníkům práce nepřibylo. Ve svých stanech ošetřovali především cyklisty, kteří se zranili cestou k bazilice.

Tváře letošního Rocktherapy

Hudební festival Rocktherapy každým rokem pomáhá třem vybraným nemocným lidem se stejnou diagnózou. Letos půjde jeho výtěžek na pomoc lidem s roztroušenou sklerózou. Organizátoři v dubnu představili tváře projektu, samotná akce je pak naplánována na 27. srpna.

Zazpívá trio nevidomých pěvkyň

Na koncert dívčího tria Makabara jsou všichni zváni ve středu 15. června od 17 hodin do klášterního kostela v Šumperku. Akci pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, pobočka Šumperk.

Rezidence jezuitů v Luži by mohla sloužit pacientům a poutníkům

Královéhradecké biskupství plánuje přestavět bývalou jezuitskou rezidenci v Luži-Košumberku na zdravotnické zařízení pro pacienty s degenerativními onemocněními mozku a na poutní dům. Sešlý objekt před třemi lety odkoupilo od Hamzovy odborné léčebny.

Pozvánka na Dětský den pod Petřínem 2016

Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze a sestry boromejky Vás srdečně zvou v sobotu 4. června na tradiční zábavné odpoledne (nejen) pro děti.

Ženy donucené ke sterilizaci ztvární své osudy v divadelní hře

Divadelní hra „Příběhy, které (ne)začaly“ ztvárňující osudy několika žen přinucených ke sterilizaci bude vznikat v ostravském multifunkčním prostoru Cooltour.