Archiv: PORADNA

Mám špatnou páteř a psychické problémy. Mám nárok na průkaz ZTP?

Dotaz:
Dostala jsem plný invalidní důchod skrz špatnou páteř a s tím i spojené psychické problémy. Chtěla bych se zeptat zda bych měla nárok na kartičku ZTP ? Nejde mi o žádné příspěvky, jen o to, aby mohl dotyčný co mě někam veze, zaparkovat na místě vyznačeném pro invalidy.

Syn má částečný autismus. Má nárok na průkaz ZTP?

Dotaz:
Syn má částečný autismus. Má nárok na průkaz ZTP?

Žiji s dědou, který má ztíženou pohyblivost. Mám nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Chtěla bych se zeptat. Žiji ve společné domácnosti s dědou (r. 1931), vzhledem ke zdravotním problémům má ztíženou pohyblivost. Mám nárok na nějaký příspěvek na automobil?

Může člen naší rodiny žádat o vrácení DPH na ojeté auto?

Dotaz:
Člen naší rodiny by si chtěl zakoupit ojeté auto. Je odkázán na invalidní vozík. Může při koupi ojetého auta uplatnit vrácení DPH v plné výši a ještě mít nárok na příspěvek na auto do výše 100 000?

Mám sarkoidózu. Mohla bych mít nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Mám sarkoidózu III stupně a byl mi uznán plný invalidní důchod. Chci se zeptat, jestli bych mohla mít nárok na příspěvek na auto?

Byl mi přiznán příspěvek na auto 140 000 Kč. To je dost málo. Má smysl se odvolat?

Dotaz:
Bylo mi rozhodnuto o příspěvku na motorové vozidlo 140 000 Kč. Jsem po amputaci LDK nad kolenem a PDK pod kolenem. Chci pracovat, ale prvně potřebuji zakoupit automobil. Tato částka se mi zdá dost nízká na to, že automobil musí vydržet 10 let. Má smysl se odvolat a popř. si sehnat nějakou nabídku zaměstnání a oznámit nové podklady?

Za jak dlouho mohu jít znovu na nemocenskou, když mi vypršela podpůrčí doba?

Dotaz:
Po uplynutí podpůrčí doby za jak dlouho můžu jít na nemocenskou? Je tam stanovena lhůta v měsících, nebo musím třeba po půl roce žádat posudkového lékaře.

Klient je osobou zdravotně postiženou. Jaké výhody má na Slovensku?

Dotaz:
Prosím o informace pro klienta, který je osoba zdravotně postižená a je držitelem průkazu, jaké výhody má na Slovensku kam pojede na dovolenou. Jestli může parkovat na místech vyhrazených pro invalidy a jestli potřebuje dálniční známku, popř. slevové výhody.

Mám nárok na zřízení parkovacího místa, když jsem držitelem průkazu ZTP?

Dotaz:
Jako osoba s označením ZTP parkuji s autem přímo u budovy, kde bydlím. Vzhledem k tomu, že dům má toto parkoviště malé a je zde asi o 20 aut více než parkovacích míst, mám problém. Jsem majitelem bytu jako jiní a tedy i majitelem alikvotní části pozemku parkoviště. Mám možnost žádat o zřízení parkovacího místa s příslušným označením symbolem ZTP – bez SPZ ne sním. Kdo by měl rozhodnout o takovém požadavku?

Mám nárok na zvýšení invalidního důchodu, když pracuji?

Dotaz:
Mám ČID I.stupně a pracoval jsem 3 roky jako ochranka na hlavní pracovní poměr. Chtěl bych se zeptat, zda mám nárok na zvýšení ČID, když jsem při něm ještě pracoval?