Archiv: PORADNA

Mohu vidět svoji zdravotní dokumentaci?

OTÁZKA : Lékař mě nechce nechat nahlédnout do mé zdravotnické dokumentace – prý to nejde, protože dokumentaci vede jen v elektronické podobě a ke svému počítači mě nepustí. Může vést dokumentaci jen v počítači a neumožnit tedy pacientovi kontrolu?

Manžel už přes rok čeká na rozhodnutí o přiznání průkazu ZTP. Jak dlouho to ještě může trvat?

Dotaz:
Vloni v lednu podal manžel žádost o přiznání průkazu ZTP. Po 3 měsících dostal odpověď, že byla žádost odeslána ke krajské komisi. Asi v září 2017 dostal odpověď, že mají více žádostí a malý počet zaměstnanců. Od té doby se nikdo neozval. Zdá se mi ten čas neúměrně dlouhý. Prosím o vyjádření, jak dlouho to ještě může trvat? Manžel téměř nevidí, všude potřebuje doprovázet.

Je možné i nadále získat příspěvek na pracovní asistenci?

Dotaz:
Dříve bylo možné získat příspěvek na tzv. Pracovní asistenty. Je to možné i nadále? Přímo se totiž nikde o nich nehovoří.

Matka už skoro nechodí a je odkázána na pomoc druhých. Má nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Mamka je již 21 let po těžké autonehodě. Učili jsme ji vše od začátku (chodit, mluvit, číst a psát) Má silně poškozen mozek, hlavně motoriku. Tatínek si již několikrát žádal o příspěvek na auto, ale vždy mu to zamítli. Poslední 3 roky mamka už skoro nechodí, projevila se u ní poúrazová epilepsie a je zcela odkázána na pomoc druhých. Nyní nám přiznali příspěvek na šikmou zvedací plošinu na schodiště tak bych se chtěla zeptat jestli můžeme zkusit opět to auto nebo jestli musíme čekat. A když tak za jak dlouho můžeme žádat další příspěvek?

Experti z MPSV se zúčastnili kulatého stolu k problematice lékařské posudkové služby

Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová a další odborníci z resortu práce a sociálních věcí se dnes zúčastnili kulatého stolu k problematice lékařské posudkové služby. Se zástupci výboru pro sociální politiku a dalšími subjekty diskutovali ve Sněmovně o současné praxi v posuzování zdravotního stavu i o návrhu změn včetně harmonogramu jejich realizace.

S jakým průkazem mohu parkovat na místech pro postižené?

Dotaz:
Jaký průkaz umožní parkování na vyhrazených místech pro postižené?

Jsem příjemcem I. stupně ID a pracuji jako uklízečka. Mohu mít ještě druhé zaměstnání?

Dotaz:
Mám inv. důchod 1. stupně. Jsem zaměstnaná na smlouvu jako uklízečka na 4 hodiny denně. Chci se zeptat jestli mohu mít 2 zaměstnání jako uklízečka a nebo jestli mohu mít ještě brigádu?

Podnikám a budu si žádat o invalidní důchod. Budu po jeho přiznání muset ukončit podnikání?

Dotaz:
Podnikám v oboru tesařství, pokrývačství 5 let. Bohužel už skoro rok jsem na nemocenské, kvůli obrně lícního nervu (půlka obličeje nefunguje). Doktoři mi teď řekli že si budu muset už vyřídit částečný invalidní důchod. Chci se zeptat, zda s tímto důchodem můžu i nadále podnikat a nebo musím ukončit podnikání? Případně bude-li nějaká změna, tak co to pro mě znamená?

Mám problémy se zády. Měla bych nárok na invalidní důchod?

Dotaz:
Mám problémy se zády. Bylo mi doporučeno si zažádat o inv. Důchod. Mám ve zprávě – Akutní VAS L pá s radik. irritací v S1 1sin.při he di ke kořeni S1 7,4mm v L4/5 4mm. Měla bych mít nárok na inv. důchod a jak bych měla postupovat?

Dá se požádat o trvalou změnu volebního místa?

Dotaz:
Jsem ZTP/P. Ve volebním okrsku, do kterého patřím, to mám daleko do volební místnosti. Téměř denně však chodím okolo jiného volebního místa. Pokaždé, když jsou volby, musím si vyřizovat volební průkaz. Jde někde požádat o trvalou změnu volebního místa?