Archiv: PORADNA

Syn má paranoidní schizofrenii. Máme nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Můj syn je nesvéprávný a ve 3 stupni pečovateláku pro paranoidní schizofrenii s těžkým postpsychickým defektem. Jako jeho opatrovník chci zažádat o příspěvek na auto, jelikož se bojí i nastoupit do městské hromadné dopravy. Je možno tento příspěvek dostat?

Mám amputaci pod kolenem. Mohu si přivydělat jako uklízečka?

Dotaz:
Jsem invalidní III. st. Jsem amputace pod kolenem. Můžu si jít přivydělat na 4 hodiny denně jako uklízečka. Práce by byla pod Fa, která zaměstnává invalidy.

Mají lidé, kteří dosáhnou věku 70 let, automaticky nárok na parkovací průkaz?

Dotaz:
Manžel má 79 roků. Nemá průkaz zdravotně postiženého, ale kvůli bolestem nohou se hůře pohybuje. Má nárok na průkazku na parkování na místě pro invalidy? Slyšela jsem, že po sedmdesátce je na toto nárok.

Mám oboustrannou ztrátu sluchu 75%. Mám nárok na průkaz ZTP?

Dotaz:
Kdybych požádala o průkazku ZTP, mám oboustrannou ztrátu sluchu 75procent. Prosím, mám naději na kladné vyřízení a jaký stupeň?

Otec má amputovanou nohu nad kolenem. Má nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Mám dotaz zda má můj otec nárok na nějaký příspěvek na auto. Je po amputaci levé nohy nad kolenem a na druhé noze má jen palec, o prsty přišel před rokem kvůli cukrovce.

Může mě zaměstnavatel propustit, i když práci zvládám?

Dotaz:
Jsem OZZ. Mám dotaz. Může mě zaměstnavatel propustit, i když práci na svém oddělení, kam jsem zařazena, zvládám?

Mám nárok na příspěvek na auto? Čekám na transplantaci jater

Dotaz:
Mám nárok na příspěvek na koupi vozu? Mám 3. stupeň invalidity, bydlím na vesnici. Čekám na transplantaci jater. Žena mě vozí k lékařům, jinak se nemám kam dostat. A ani jinak to fyzicky nezvládám. Mám průkaz ZTP.

Už rok se léčím s rakovinou prsu. Chci se zeptat, zda mám nárok na průkaz ZTP?

Dotaz:
Už rok se léčím s rakovinou prsu. Byl mi přiznán invalidní důchod pro invaliditu III. stupně. Chci se zeptat, jestli mám nárok na nějaké úlevy, případně na průkaz ZTP. Pokud ano, kde a jak mám o jeho vystavení požádat?

Musím zaměstnavateli hlásit, že pobírám ID?

Dotaz:
Chci se zeptat, zda-li musím svému zaměstnavateli nahlašovat, že mám ID? Aby mne nechtěl z práce vyhodit. Musím tuto skutečnost automaticky nahlašovat, nebo je to má soukromá věc? Druhou stranou je, aby můj zaměstnavatel mohl brát na mne dotace.

Mám ID 3. stupně na astma. Mohu si přivydělat?

Dotaz:
Mám důchod 3.stupně na astma. Chci se zeptat jestli si můžu přivydělávat aniž by mi byl odebrán důchod a do kolika Kč? Dále jestli bych to musela někde přiznávat nebo jestli by to mělo vliv na důchodovou částku.