Archiv: NÁZORY

KAŠLETE NA HENDIKEP. LYŽUJTE!

VEŠKERÝ NÁSLEDUJÍCÍ TEXT JE NAPSÁN S HLUBOKOU ÚCTOU KE VŠEM, KTEŘÍ, PŘESTOŽE MAJÍ OBJEKTIVNĚ STAROSTÍ AŽ NAD HLAVU, JEŠTĚ ŘEŠÍ, JAK A NA CO SI NĚKAM POD TU HLAVU OBOUT LYŽE.

Petr Vysuček: Vzdělávání neslyšících je velice citlivé téma

Ve svém zamyšlení se v tomto prvním díle zaměřím na důležitost vzdělání neslyšícího dítěte v jeho přirozeném (rodném jazyce), kterým je český znakový jazyk….

Nenechte si vylákat peníze na úspěšné investice do akcií

I Českou republiku již zasahuje aktivita falešných zahraničních brokerů tzv. fraudsterů. Chtějí vylákat z lidí peníze na investice do akcií úspěšných zahraničních firem. Naštěstí zatím mluví jen anglicky.

Není ta inkluze příliš „dokonalá“…?

V září se naplno rozběhne projekt společného vzdělávání běžných a handicapovaných dětí. Ministerstvo školství akci umanutě podporuje. Jenže opravdu inkluze pomůže všem dětem?

Šikana v školství je obrovským nebezpečím!

Dlouho pozoruji situaci v oblasti školství a vzdělávání. Z médií se dovídám, že se dlouhodobě rozmáhá šikana mezi studenty, dále pak mezi studenty a vyučujícími, což podkopává zdravý vývoj občanské společnosti českého národa. Zejména potomkům bohatých stačí dělat nepořádek, poté si získat vzdělání právě korupčním postupem!

Káže vodu, pije víno….

Kvůli nepatrnému dluhu 2 tisíc korun na pojistném, úřad práce nepřiznal společnosti zaměstnávající postižené příspěvek 2 miliony korun. Přitom samotné úřady práce i MPSV doslova vyhazují oknem stamiliony.  Jak je to v demokratické společnosti možné?….

Debata u Jílkové: Měli by vás zažalovat, ale místo toho vám platí tisíce korun

Vánoční svátky skončily a mnozí lidé řeší kardinální otázku, jak zhubnout. Obézních lidí v Česku totiž přibývá. O tom, jak zdravě zhubnout, se diskutovalo také u moderátorky Michaely Jílkové v pořadu Máte slovo České televize. Debata se vedla o detoxikaci, dietě z doby kamenné a jiných radách, které ovšem podle lékařů mohou někoho i zabít. Před kamerami proto padly výhrůžky soudní žalobou.

Práce postižených – ověřená kvalita

Opravdu si pořizujete výrobky od zdravotně postižených jen ze soucitu?

Statistiky a tvrdá realita

„Statistici nás zase jednou potěšili – od ledna až do června poklesla nezaměstnanost z 7,7 na 6,2 procenta. Na první pohled důvod k zajásání, ovšem výsledný dojem má přec jen nějakou tu vadu na kráse,“ píše zastupitel města Jindřichův Hradec.

Parkování zdravotně postižených v Rokycanech? Kocourkov!

Josef Hrachovec se věnuje některým frekventovaným místům v okresním městě. Peníze tu dostaly podle něho přednost před značkami