Archiv: POLITIKA

Zrušení bezbariérové linky H1

Jaromír SOUKUP, moderátor televitze Barrandov glosoval rozhodnutí pražské radnice zrušit bezbariérovou linku mezi Černým Mostem a stanicí Florenc.

Přidělování pomůcek zdravotně postiženým

Zdravotnický výbor řeší stávající podmínky pro přidělování pomůcek zdravotně postiženým. Poslanecký návrh by měl rozšířit okruh lidí, kteří by o ně mohli žádat. Mezi nimi by měli být například lidé, kteří přišli o horní končetiny. Handicapovaní by po úpravě zákona mohli žádat například o peníze na získání motorového vozidla.

Požadavky ČSSD na rozpočet MPSV

Ministři za ČSSD vystoupili s tím, že návrh rozpočtu je prý likvidační a strana ho nepodpoří. Likvidační je prý hlavně pro resorty práce a Ministerstvo vnitra, ty chtějí 20 miliard korun navíc, to je ale nepřijatelné pro koaliční hnutí ANO a schodkových rozpočet navíc kritizuje i pravicová opozice.

Výzva k dofinancování sociálních služeb

Komise pro sociální věci Rady Asociace krajů ČR se sešla na jednání v Ústeckém kraji. Stěžejním tématem byla problematika financování sociálních služeb, kdy krajům chybí na řádné zajištění všech typů služeb při zvýšení mzdových nákladů pro pracovníky v sociálních službách miliarda korun.

Ministryní práce a sociálních věcí se stala Jana Maláčová

Dnes 30. července 2018 byla do své funkce uvedena ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Po jmenování prezidentem republiky ji na rezort doprovodil předseda vlády Andrej Babiš.

Odbory: Zvyšte platy v sociální péči

Odborový svaz vyzývá vládu: zvyšte neprodleně platy a mzdy v sociálních službách, svou nečinností způsobujete horší personální krizi, než je ta současná ve zdravotnictví

Návrh zákona o sociálním bydlení míří do sněmovny

Návrh zákona o sociálním bydlení se sice protloukl vládou a míří do sněmovny, ale jeho osud je všelijaký. Spor se vede hlavně o to, kdo by na takové sociální bydlení měl mít nárok. A ten spor se vede v koalici.

Vláda se vrátí k návrhu na valorizaci plateb za státní pojištěnce

Vláda se v pondělí vrátí k návrhu zákona ministerstva zdravotnictví, který má zajistit pravidelnou valorizaci zdravotního pojistného za státní pojištěnce. Kabinet měl o návrhu jednat už loni v létě, kvůli koaličním sporům ale jeho projednávání odložil.

Moderní léčba urychluje návrat lidí do aktivního života

Včasná diagnostika, systém odborných center, která budou disponovat jak odborným lékařským, tak i nelékařským personálem – sociálními pracovníky a psychology. To vše řešili odborníci při kulatém stolu s názvem Priority českého zdravotnictví, který inicioval Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP).

Krása: Vyzývám Vás k urychlenému podepisování petice

NRZP ČR byla jedním z hlavních bojovníků za sjednocení minimální mzdy, aby handicapovaní nebyli diskriminovaní. Kvůli liknavosti MPSV ČR je teď ale ohrožené navýšení příspěvku na zaměstnávání postižených už od začátku roku 2017. NRZP ČR proto prosí o podepisování petice: