Archiv: SPOLEČNOST

Invalidní důchod nedostal

Slepota jednoho oka, šedý zákal na druhém oku, lehká mentální retardace. Přesto mu nebyl přiznán invalidní důchod. Reportáž ČT1 – z pořadu Černé ovce.

Nemoc jim bere energii, krásu i život

Na tuto sobotu 29. června připadá Světový den sklerodermie. Pacientská skupina Skleroderma se rozhodla za asistence profesionálů nafotit portréty pacientů a vytvořit z nich kalendář. Cílem akce je podpora a motivace nemocných.

Senioři cestují čím dál víc, podceňují ale rizika

Stále populárnější je cestování v seniorském věku, existují cestovní kanceláře specializující se na tuto věkovou kategorii a čím dál více seniorů cestuje také individuálně. Cestování ale u seniorů má i svá rizika. 

„Samsung Tvoje šance“ podpoří znevýhodněné studenty

Tisíce znevýhodněných, zato nadaných dětí se na prahu dospělosti ocitá bez finančních prostředků, zázemí a s nejasnými vyhlídkami. V kariérně-rozvojovém projektu Samsung Tvoje šance mají poprvé možnost trvale změnit svou budoucnost.

Nebýt mé rodiny, asi bych si sáhl na život.

„Člověk, kterého osud posadí na vozík, mívá zlé myšlenky, ale musí se jít dál,“ říká Petr Oppenauer. Podporu našel ve své rodině i ve sportu.

Semilasso. Křižovatka, kde jde slepcům o život

Přechody u zastávek Kartouzská nebo Semilasso patří k místům, kterým nevidomí říkají křižovatky smrti a raději se jim vyhýbají.

Nevidomí vyrazí parníkem do německých lázní

Až do 20. května můžete na www.csobpomaharegionum.cz hlasovat o „divokou kartu“.

Zmrzlý: Proti choďákům je to někdy lehčí

Že mají ve sportu chodící proti vozíčkářům výhodu, i když daný sport nehrají profesionálně, je zažitý mýtus. Málokterý člověk hrající stolní tenis pouze rekreačně by ale porazil Karla Zmrzlého z jihomoravských Sokolnic.

Pohybovat se nemohou, přesto nárok na pomůcky nemají

Často se zabýváme případy lidí, kteří se nemůžou sami pohybovat. Nemají ale nárok na takové pomůcky, které by jim pomohly. S pevně stanovenými definicemi postižení se nedá hnout. Ani s lidmi, kteří by je mohli změnit. Další případ přinesla televize ČT 1. 

Náhradní oči pro nevidomé jsou už i v Česku

I pro nevidomé v Česku je nyní dostupná speciální kamera izraelské výroby, která jim umožní „vidět“ a „číst“. Dovozci těchto kamer se podařilo dojednat se státem, že handicapovaní lidé, kteří jej potřebují, na něj dostanou devadesátiprocentní příspěvek.