Archiv: SPOLEČNOST

Corriere della Sera: Oddělená lůžka jsou pro vztah užitečná

Téměř čtvrtina manželských párů nesdílí podle výzkumů společné lože. Experti soudí, že je to pro manželství užitečné, píše italský deník Corriere della Sera.

news.com.au: Je pařížský syndrom tak šílený, jak to zní?

Paříž, město lásky a světel, díky svému velkolepému kouzlu stojí na vysokém piedestalu ve všech romantických filmech od Američana v Paříži, přes Před soumrakem, až po finále Sexu ve městě. Ovšem pro některé turisty je realita tak daleko od Hollywoodem poháněných očekávání, že je stihne syndrom pojmenovaný podle francouzské metropole, napsal zpravodajský server news.com.au.

Šest afrických zemí dostalo výraznou slevu na léky na rakovinu

Americký farmaceutický koncern Pfizer a indický výrobce léčiv Cipla od léta ve spolupráci s Americkou společností pro výzkum rakoviny (ACS) nabízejí šesti africkým zemím léky na rakovinu za zlomek dřívějších cen. O dohodě, která může zachránit desítky tisíc životů v Nigérii, Keni, Etiopii, Tanzanii, Ugandě a Rwandě, informovala o víkendu reportáž amerického listu The New York Times.

Smile Train oslavuje Světový den úsměvu

Organizace Smile Train oslavuje Světový den úsměvu (World Smile Day®), den věnovaný úsměvům a projevům laskavosti

V Kanadě využilo za rok možnosti eutanazie skoro 2000 lidí

Téměř 2000 lidí trpících nevyléčitelnou nemocí využilo už v Kanadě možnosti asistované sebevraždy. Zákon umožňující eutanazii s asistencí lékaře platí přes rok.

Australská blogerka dostala milionovou pokutu za lež o rakovině

K pokutě ve výši 410.000 australských dolarů (asi 7,1 milionu korun) byla odsouzena australská blogerka, která vydělávala na lživém tvrzení, že měla rakovinu, informoval zpravodajský server BBC News. Pětadvacetiletá Belle Gibsonová si v Austrálii získala proslulost tvrzením, že porazila rakovinu mozku s pomocí přírodních léčiv a výživy. Na základě toho spustila úspěšnou aplikaci a napsala kuchařku, ale později byla nucená přiznat, že si diagnózu vymyslela.

Běh s vůní guláše pomůže postižené Klárce do školy

Nenechte si v sobotu ujít charitativní Běh „Jen tak“ se soutěží o nejlepší hovězí guláš.

Běžeckým závodem podpořili Speciální školu Pod parkem

Na den otevřených dveří Speciální základní školy, Mateřské školy a Praktické školy Pod Parkem pozvala v sobotu hosty osobně ředitelka Martina Brhelová. Bylo se na co dívat.

Oběti zbytečných operací v Británii odškodní miliardou korun

Britský soud dnes schválil plán odškodnění obětí lékaře Iana Patersona částkou ve výši 37 milionů liber (1,1 miliardy korun). Patersona, který prováděl svým pacientům operace prsou na základě smyšlených či přehnaných diagnóz, poslal soud v květnu do vězení na 15 let. V srpnu mu odvolací soud trest zvýšil na dvacet let za mřížemi, informovala stanice Sky News.

Vběhněte do podzimu s EPP a pomozte nemocným s roztroušenou sklerózou

Blíží se další Craft Rungo závod v Pardubicích. Proč právě na něm nepodpořit dobrou věc a nepomoci lidem, pro které je i malá překážka nepřekonatelná? Pomoc nás nebude stát nic, kromě vlastního potu a unavených nohou. Stačí jen stáhnout „EPPku“ a vyběhnout.