Archiv: SPOLEČNOST

Nemocnou ženu neuznali invalidní, zastal se jí ÚS

Pokud nemocný člověk žádá o přiznání invalidity, je v některých případech na místě nechat jeho zdravotní stav posoudit i soudním znalcem, zvlášť pokud jsou závěry posudkové komise nedostatečné a rozporné.

V Centru poradí sluchově postiženým i jejich blízkým

Poradnu pro neslyšící a nedoslýchavé provozuje v Havlíčkově Brodě v Nádražní ulici Centrum pro neslyšící a nedoslýchavé Kraje Vysočina.

„Odpustila jsem, ne zapomněla“

Jarmila Nohavičková byla první obětí kulackých procesů, které se u nás podařilo dostat před soud a potrestat odpovědného
komunistu.

Handicapovaní žáci si užili lyžařský kurz

Také v letošním roce zavítali žáci z opavské Základní školy pro tělesně postižené, jež se nachází v Dostojevského ulici, na lyžařský výcvik.

Student si krádež karty podle policie vymyslel

Překvapivý zvrat nastal v případu okradeného vozíčkáře, o kterém jsme vám v Krimi zprávách už říkali. Tento případ vyvolal obrovskou vlnu solidarity. Jenže kriminalisté teď zjistili, že mladík si historku o ukradené platební kartě vymyslel. Proč to udělal? To sdělila TV Prima.

Mladí praktici se ocitnou v kůži seniorů

Do kůže seniora se navlékli mladí lékaři, kteří se sjeli do Brna na Praktickou konferenci pro praktické lékaře. V rámci jednoho z workshopů se oblékli do speciálních oděvů, které simulují jednotlivé degenerativní obtíže u starších lidí. V těchto oblecích se pokusili například vyjít schody, či manipulovat s drobnými předměty. Simulace stáří je jedním z bodů programu konference, která má dle slov organizátorů pomoci účastníkům stát se lepším lékařem.

Každá druhá těhotná čerpá benefity.

Nastávající maminky jsou ze šesti milionů klientů VZP nejpilnější v čerpání benefitů. Jestliže jich ročně porodí 70 tisíc, pak v loňském roce jich bezmála 40 tisíc využilo některý z příspěvků, který jim VZP nabízí. Benefity tedy využila více než každá druhá těhotná a pojišťovna jim celkem vyplatila na ruku 34,4 milionu korun. Pokud se podíváme na pojištěnce VZP jako na celek, nějaký z nabízených příspěvků čerpal jen méně než každý desátý (540 500 vyplacených příspěvků).

Obžalovaní měli okrást český stát o 300 milionů

Více než 300 milionů korun měli podle obžaloby vylákat ze státu podvodníci, kteří na oko zaměstnávali zdravotně postižené.

V myšlenkách má Paralympiádu 2020 v Tokiu

V uplynulém týdnu se v sále hradecké Filharmonie uskutečnil slavnostní galavečer, na kterém se vyhlašovaly výsledky ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2017 města Hradec Králové. O pořadí v šesti kategoriích (jednotlivci, kolektivy, hendikepovaní sportovci, Síň slávy, Cena Fair Play, dobrovolní trenéři a cvičitelé) rozhodla odborná komise. Ovšem v kategorii Hvězda Hradeckého deníku rozhodovali čtenáři. A prvenství v ní dokázal obhájit hendikepovaný sportovec TOMÁŠ NEVĚČNÝ, který se úspěšně věnuje basketbalu na vozíku a cyklistice na handbiku.

V nemocnici už ho chtěli pitvat. Přežil, ale péči potřebuje nonstop

Byli jsme úplně normální rodina, vzpomíná Laďka Heřmanová na rok 1986. Jejímu staršímu synu Pavlovi byly tehdy tři roky, mladšímu Petrovi rok a půl. Nikdy by ji nenapadlo, že o třicet let později bude muset svého prvního syna krmit žaludeční sondou a že s ním bude komunikovat pouze pomocí výrazu jeho tváře.