Archiv: ZPRÁVY

Fond Charon pro Pavla Zajíčka

Organizátor kulturních akcí a spolumajitel Bezejmenné čajovny ve Šťáhlavicích Ivo Hucl založil nadační fond Charon. Už krátce po jeho červnovém založení mohl oznámit první velký úspěch. Během dvou dnů se vybralo na invalidní vozík pro Pavla Zajíčka.

„Sehnat peníze je to nejtěžší,“ říká ambasador Nezastavitelných Jiří Ježek

Projekt Nezastavitelní pomáhá lidem, kteří se i přes handicap rozhodli, že budou sportovat. Třináct Nezastavitelných představil v sobotu ve Žlutých lázních jejich ambasador paralympionik Jiří Ježek.

Může hluchoněmý získat zbrojní průkaz?

Dotaz:
Může mít hluchoněmý zbrojní průkaz?

Jóga nidra umožňuje dobrý spánek v noci

Je konec s hatha jógou, přichází jóga nidra. Tento druh cvičení spočívá v uvolnění těla i ducha a tato relaxace umožňuje lepší spánek bez probouzení, píše francouzský deník Le Figaro.

Corriere della Sera: Jak známé osobnosti zvládají stres

Chvíle napětí se týkají všech, včetně šéfů úspěšných společností. Je proto důležité naučit se, jak stres zvládat. O tom, jak to známé osobnosti dělají, píše italský deník Corriere della Sera.

Lidé s hendikepem vaří sirupy. Vede meduňka s dobromyslí i zázvor

Sociální podnik Pro-Charitu ukázal moderní výrobnu bylinných sirupů v Červeném Kostelci. Pustil se do nich před rokem, dává práci hendikepovaným a mohl by se rozšířit.

Díky nové plošině se může vozíčkářka z Olomouce neomezeně pohybovat ve svém vlastním domě

Před čtrnácti lety při autonehodě utrpěla Petra Kryštofová z Olomouce zranění páteře, při kterém došlo k porušení míchy. Od té doby je dnes čtyřiačtyřicetiletá žena na invalidním vozíku. V každodenních činnostech jí proto musí pomáhat maminka, od které ji však donedávna dělilo jedno poschodí v rodinném domě.

Nestály na ideální startovní čáře, přesto děti ze zdravotní třídy zvládají přechod na běžné školy

V této škole nezvoní. Začátek a konec jednotlivých hodin určuje učitelka. I když vyučování většinou trvá klasických pětačtyřicet minut, někdy je potřeba se zdržet. Třeba ve chvíli, kdy autistické dítě přestane komunikovat, nebo je jeho spolužák neklidný, roztržitý a nevydrží se soustředit na daný úkol. Do jedné zdravotní třídy, která je součástí ZŠ a MŠ při plzeňské fakultní nemocnici, chodí 14 chlapců a děvčat. Každý má nějakou poruchu či hendikep, se kterým se učí žít.

Vozíčkářský Cheb Open je tady. A už podevatenácté

Mezinárodního turnaje ve stolním tenise handicapovaných se tentokrát zúčastní 47 hráčů z České republiky i Německa.

I schizofrenici jsou lidé. Projekt TULipanu chce mluvit o mýtech kolem této nemoci

Schizofrenie. Co se o nemoci ví a co o z toho koluje? Napoví výstava