Archiv: ZPRÁVY

Pomoc při zdlouhavém řízení

Žádáte o příspěvek nebo o průkaz ZTP? Trvalo či trvá řízení ze strany úřadu práce příliš dlouho, neboť úředníci byli či jsou řadu měsíců nečinní? Pomůžeme vám, obraťte se na nás emailem na admin@invarena.cz

Podpora TyfloCentra končí. Nevidomým hrozí omezení služeb

Břeclav ukončila spolupráci se společností TyfloCentrum Brno, která pomáhá zrakově postiženým. Kvůli závažným nedostatkům. Vedení společnosti to rázně odmítá.

Olomouc: Dotace pomáhají, peníze míří na paliativní péči a lékařské přístroje

Na paliativní péči mobilního hospicu Nejste sami a na přístroje pro nemocné děti ve Fakultní nemocnici Olomouc jsou určeny dotace města. Zastupitelé schválili téměř půl milionu z grantu na podporu společensko-prospěšných projektů.

Zdravotně postižené děti měly praktické zkoušky

Významnou součástí Arkadie je speciální škola. Tady děti se zdravotním postižením získávají znalosti a dovednosti, které mohou později uplatnit v praktickém životě, převážně v dalších střediscích Arkadie.

Významná pomoc studentů handicapovaným sportovcům

Stejně jako v minulých letech, i letos od 18.- 20. června 2019 pomáhali v 1.Centru zdravotně postižených JČ na Vltavském nábřeží v Českých Budějovicích mladí studenti z Německa sportovcům s handicapem pod vedením mistra Jindřicha Nováka (Christian Brüssler – student 2. ročníku oboru nástrojař, Arthur Tenzer – student 2.ročníku oboru mechatronik z Eisenachu).

Znojmo: Radniční věž zdolali nejrychleji Orli, holky z Gladorku a Věžolezci. Padly i absolutní rekordy

Závod ve výběhu na radniční věž – Znojmo Extreme 790 – přinesl spoustu skvělých výkonů, zábavy i dobrých skutků.

Rampa k lanovce chybí

Strmé schody znepříjemní vozíčkářům i návštěvníkům s koly a kočárky výstup k lanovce. Ta vozí turisty od Punkevních jeskyní na horní okraj světoznámé propasti Macocha a zpět. Vedení lanové dráhy usiluje už několik let o rozšíření bezbariérového přístupu v podobě nájezdové rampy a výtahu pro vozíčkáře. Zatím se to nedaří.

ČSÚ: Lidem se zdravotním postižením nejvíc chybí peníze a dostupná zdravotní péče

Mezi obyvateli Česka je zhruba 13 % osob se zdravotním postižením. Jde o 1 mil. 152 tis. lidí, kteří jsou kvůli svým zdravotním problémům dlouhodobě omezeni v běžných činnostech, nebo i jejich zdravotní stav jako dlouhodobě nepříznivý posoudil lékař. Většině z nich činí potíže obyčejné každodenní aktivity, jako je dopravit se, kam potřebují, nakupovat nebo vykonávat běžné domácí práce.

NPÚ: Haptické modely umožní poznat památky nevidomým a slabozrakým

Národní památkový ústav pokračuje v dlouholetém úsilí zpřístupňovat památky osobám se speciálními potřebami. Na bezbariérovém zámku Kynžvart dnes představil kolekci haptických modelů českých památek UNESCO pro nevidomé a slabozraké návštěvníky.

Liberecký kraj: Sdružení D.R.A.K. má novou hračku

Téměř tři sta dětí ze základních škol Libereckého kraje a dvou německých měst vymýšlelo jméno pro hadrového medvídka, nové hračky sdružení D.R.A.K. z Liberce. Hadrový medvídek, vyráběný postiženými, dostal jméno Nebojsa.