Archiv: ZPRÁVY

Postupovat ve prospěch dítěte a ne v zájmu peněz

Přechod péče o děti do tří let věku z gesce ministerstva zdravotnictví pod ministerstvo práce a sociálních věcí a její začlenění do systému sociálních služeb nemá podporu odborníků. Ministerstvo by podle nich mělo začít naslouchat realitě a řídit se nejlepším zájmem dítěte.

Nepostradatelný parťák nevidomé holčičky

Jsou mu dva roky ,jmenuje se Uran a už chodí do školy. Vodící pes, který každý den doprovází zrakově postiženou Elišku na vyučování.

Žít s hendikepem není snadné

„Lidé se zdravotním postižením to mají v životě těžší, ale mnozí z nich se s tím dokáží vyrovnat a snaží se zapojit do běžného života,“ soudí Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotní postižením.

Malí bojovníci s handicapem

Zrak vnímáme jako naprostou samozřejmost. Pro děti ze základní školy pro zrakově postižené na pražských Vinohradech, to je ale vzácnost.

Jak staré máte plíce?

Jak staré mám plíce? Fungují mi dobře? Na tyto otázky odpoví lidem farmaceuti ve vybraných lékárnách.

Ústí hostilo handicapované hráče bowlingu z celé republiky

Krajské město na Labi hostilo bowlingový turnaj handicapovaných hráčů. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích a sjeli se na něj hráči z celé republiky.

Anička je plně odkázaná na pomoc druhých. Naštěstí se jí dostalo pomoci

Již 39 rodin na Sokolovsku dostalo finanční podporu nadace DOBRÝ ANDĚL, Aniččina je jednou z nich.

Nikdy to nevzdávej

Reportáž ČT 2 o zdravotně postižených v Maďarsku, kteří marně hledají práci, aby ji nakonec našli v nadační kavárně.

Nemocnou ženu neuznali invalidní, zastal se jí ÚS

Pokud nemocný člověk žádá o přiznání invalidity, je v některých případech na místě nechat jeho zdravotní stav posoudit i soudním znalcem, zvlášť pokud jsou závěry posudkové komise nedostatečné a rozporné.

Zemřel Stephen Hawking. Znalec hlubin vesmíru

Neměl se dožít Kristových let. Nakonec ale mimořádný fyzik a popularizátor vědy Stephen Hawking plány Boha i vesmíru překonal. Člověk s nezaměnitelnou vizáží zemřel včera ve věku 76 let.