Archiv: ZPRÁVY

Chcete žít bez bariér? Tak se přestěhujte, radí úřednice vozíčkáři

Rok si dopisovali s úředníky kvůli tomu, jestli by nešlo snížit několik vysokých obrubníků, aby přes ně mohl přejet člověk na vozíčku. Nakonec se jim dostalo odpovědi, ať se radši přestěhují. Takto lze shrnout příběh Gabriely Hejtíkové a jejího přítele Tomáše Nevěčného, který je upoutaný na vozík.

We Serve – pomáháme: 1. benefiční koncert přinesl Michalce 30.500 Kč

Dne 28.11. 2018 uspořádal LC Plzeň Ladies a Západočeská galerie v Plzni v Masných rámech společný 1. benefiční koncert cyklu Trochu lásky neuškodí pro dvouletou Michalku Kůsovou, která se narodila předčasně jako dvojče s těžkou vrozenou infekcí.

Ministr Vojtěch ocenil práci ve prospěch zdravotně postižených občanů

U příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených, který připadá na 3. prosince, předal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch Ceny ministra zdravotnictví za rok 2018.

Prachatičtí si zkoušeli, jak se žije se zdravotním omezením

Přípravy speciálních a integrovaných volnočasových aktivit pro děti a mládež s postižením se ujali nejen lektoři, dobrovolníci, ale i samotní uživatelé projektu Počítáme s vámi 2018.

Bojovníci z Roudnice budou při semináři pomáhat postiženému chlapci. Přidejte se

Pomoct těžce postiženému Kamilovi z Bezděkova a obdarovat děti z onkologického oddělení se rozhodl oddíl Krav Maga z Roudnice nad Labem.

Jak snížit cholesterol bez léků

Vysoký cholesterol je prevít. Nebolí nás a nijak se neprojevuje. Přesto nás může zabít. Podílí se totiž na kornatění tepen, a tedy také infarktech, mrtvicích a dalších nemocech. Proto lékaři doporučují, abychom si hlídali jeho hladinu. Pokud je vysoká, předepíší nám léky. Cholesterol ale můžeme snižovat i bez nich.

Kasička už čeká na náměstí. Výtěžek vánoční sbírky přispěje postiženým

O sedmadvacet klientů s různými typy postižení se stará denní stacionář Spolusetkávání v Přerově. Na jeho vybavení letos poputuje výtěžek z tradiční vánoční sbírky na Masarykově náměstí, která potrvá až do Tří králů. Loni lidé přispěli částkou 10 tisíc korun, která pomohla Aktivačnímu centru Jsme tady.

Cenu Křesadlo dostalo celkem šest dobrovolníků z Libereckého kraje

Chodí nenápadně mezi námi a nabízejí pomoc. Dobrovolníci, kteří neváhají obětovat svůj čas, um a energii pro druhé. Sami nepovažují to, co dělají, za nijak zvláštní, ale s tím se před osmnácti lety nechtělo sdružení Hestia smířit. Každoročně rozdává těmto mimořádným lidem ocenění za jejich práci. Křesadla, jak se drobné a 100% funkční objekty jmenují, obdrželo šest dobrovolníků z Libereckého kraje v úterý v českolipském KD Crystal.

Chráněné bydlení FOKUSU pomáhá už tři roky

Je to už tři roky, co FOKUS Vysočina otevřel v Havlíčkobrodské ulici 5. května chráněné bydlení. Až dvanáct lidí, dosud často dlouhodobě hospitalizovaných v psychiatrických nemocnicích, dostalo s podporou FOKUSU tehdy šanci na nový začátek života.

Karlovarská nemocnice má špičkový tomograf, lépe odhalí potíže pacientů

Vysoká přesnost zobrazení a z toho vyplývající kvalitnější ošetření. To je hlavní výhoda přístrojového vybavení, které v pondělí 10. prosince nasadí do provozu Karlovarská krajská nemocnice na oddělení nukleární medicíny.