Archiv: ZPRÁVY

Když vás začnou bolet prsty na rukou

Ruce namáháme během dne mnohem více, než si myslíme. Psaní několika SMS za hodinu, neustálé surfování na smartphonu, ťukání do klávesnice po celý pracovní den, manuální práce na zahradě nebo nošení těžkých věcí. To vše přispívá k faktu, že naše ruce patří mezi nejohroženější části těla a hrozí jim tak riziko osteoartrózy kloubů.

Hlavní je člověka povzbudit, říkají dobrovolníci a sociální pracovníci

Každým rokem uděluje Karviná vybraným jedincům ocenění za dlouholetou práci v sociální oblasti. Své pracovníky přitom na výroční ceny nominují sami poskytovatelé, spolky a organizace, kde dotyční působí. A nejinak tomu bylo i letos.

Volejbalisté podporují handicapované sportovce

Členové Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko zahájili spolupráci se Sportovním klubem Kontakt, který se stará o přípravu zdravotně postižených sportovců.

Peníze z veletrhu kabelek už pomáhají

Část peněz z Kabelkového veletrhu Deníku a Dobrého místa pro život už má svého majitele. Částka 14 355 korun pomůže Terezce Vránové z Olomouce při speciálních rehabilitacích.

Neziskovky jsou potřeba, myslí si většina Čechů. Pravidelně ale přispívá málokdo

Více než tři čtvrtiny Čechů (77 procent) uznávají potřebu existence neziskových organizací. Jako nejdůležitější poslání neziskových organizací lidé vnímají péči o znevýhodněné či nemocné děti, dospělé a seniory.

Čeští průkopníci para-badmintonu se v Japonsku učili od světové špičky

Para-badminton je v České republice v začátcích, jediná stálá tréninková skupina se nachází v Brně při oddílu Badminton Sharks Brno. Právě dva ze členů této skupiny dostali na přelomu září a října unikátní možnost zúčastnit se tréninků s japonskou reprezentací přímo v Tokiu. „Bylo to hodně obohacující,“ říká členka výpravy Pavla Grycová v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Proběhněte Šárkou s EPP a pomozte znevýhodněným zaměstnancům

Blíží se další z Craft Rungo závodů, při kterém nejen pořádně propotíte své běžecké prádlo, ale budete mít i skvělou příležitost běžet pro dvojnásobně dobrý pocit. Jednadvacátého října si zapněte aplikaci EPP a pomozte pražské sociální firmě Duhová prádelna k efektivnější péči o zákazníky.

Známí sportovci fotí kalendář pro postižené žáky

Základní a střední škola Credo v Olomouci pořádá focení se známými sportovními osobnostmi Olomouckého kraje. Ze snímků vznikne benefiční kalendář a výtěžek použije škola na koupi vybavení pro výuku žáků s různými druhy postižení.

Jsem-li OZZ, mám automaticky nárok na průkaz OZP?

Dotaz:
Obdržím – li status OZZ, jsem držitelem průkazu OZP?

Chodník pro nevidomé vede do zdi. Schválně!

Při nedávné rekonstrukci vozovky v Masarykově ulici v Kutné Hoře přišly na řadu částečně také chodníky, které ale celková rekonstrukce teprve čeká. Na jednom z nich se ale už teď objevil tak zvaný signální pás pro nevidomé. Vede směrem k budově, kde sídlí kupříkladu hlavní pošta. Na sociálních sítích se rozhořela poměrně živá diskuze o tom, je-li tento pás udělaný správně a není pro nevidomé spíše medvědí službou.