Archiv: ZPRÁVY

Berounský dobročinný koncert Michala Davida pro děti trpící svalovou dystrofií

Nečekaně velká vlna solidarity se zvedla v okamžiku, kdy berounští policisté zahájili sbírku plastových víček pro nemocného Vládíka, trpícího svalovou dystrofií. Peníze za výkup víček použila rodina na nákup kompenzačních pomůcek pro svého syna. Víčka sbirali policisté i široká veřejnost tři roky.

Nezastavitelní míří k Lipenské přehradě. Pomozte pohybem handicapovaným

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému okolí. To spojuje lidi zapojené do projektu Nezastavitelní. Pomoci jim můžete i vy, stačí projít, proběhnout nebo projet na kole bránou u Lipenské přehrady.

Člověku v bezvědomí dokáže s radami po telefonu pomoci i laik

Téměř šest tisíc výjezdů k pacientům, které svědci nalezli v bezvědomí, a to často přímo na ulici nebo třeba někde v parku, zaznamenali od počátku roku pražští záchranáři.

Pacientům s demencí pomáhá v Jesenické nemocnici bazální stimulace

Poslech známé hudby, vnímání známých vůní či hlasů, sledování oblíbených pořadů nebo vlastních fotografií. I takovéto zdánlivě obyčejné činnosti mohou v případě těžce postižených a nemocných lidí přinášet významné pokroky v oblasti vnímání, komunikace či pohybu.

Lékaři Nemocnice Na Homolce chystají 400. robotickou operaci cév

Chirurgové pražské Nemocnice Na Homolce chystají 400. robotickou operaci cév. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí nemocnice Jitka Mravinacová. Zdravotnické zařízení je podle ní v počtu těchto zákroků světovou jedničkou, jinde v Česku se cévy roboticky neoperují.

ÚP nám přiznal 120 000 Kč na auto. Odvolali jsme se. Jak dlouho může trvat vyřízení odvolání?

Dotaz:
Chtěla bych se informovat ohledně lhůty vyřízení žádosti o příspěvek na zvláštní pomůcku – motorové vozidlo. Žádost byla podána 29.11.2015, několikrát přerušena, doplněno o všechny potřebné dokumenty, hlavně vzdělání, jelikož se jedná o 20letého muže, který po úrazu skončil upoutaný na inv. vozík a v září nastupuje do školy. ÚP přiznal v červenci výši příspěvku 120 000Kč. Podali jsme odvolání s tím, že dnes volala pracovnice ÚP, že to může trvat dalšího půl roku než se k odvolání někdo vyjádří. Je stanovena nějaká časová lhůta pro odvolání nebo prosím o radu, kam se můžeme obrátit o pomoc.

Vědci v Brně mají metodu, která může oddálit nástup nevyléčitelné choroby

Metodu, která by mohla pomoci lidem trpícím nevyléčitelnou Huntingtonovou chorobou, vyvinuli vědci v Brně. Nástup dědičného onemocnění, při němž dochází k poškození nervových buněk v mozku, oddalují za pomoci genové terapie. Výzkum, který již úspěšně proběhl na prasatech, by vědci chtěli zkusit i u pacientů.

V Olomouci staví novou kliniku za 335 milionů. Takto má vypadat

V areálu největší nemocnice v Olomouckém kraji, Fakultní nemocnici Olomouc, vyrůstá nová klinika.

Pardubice: Zámek bude plný sociálních služeb

Nádvoří pardubického zámku se 16. srpna na jeden den změní v poněkud atypické tržiště. V rámci veletrhu sociálních služeb se zde budou nabízet sociální služby, nevšední zážitky i zábava.

Petr Lachnit: Aktivizace je součástí soudobých trendů v péči o seniory

„Pryč je doba, kdy v sociálních službách bylo hlavním cílem v péči o seniory zabezpečit jejich základní životní potřeby. V době, kdy se věk seniorů prodlužuje, stává se nedílnou součástí moderní péče o seniory jejich aktivizace,“ uvádí radní pro sociální oblast MČ Praha 5 Petr Lachnit a dodává…