Archiv: Únor 2013

O profesionální pečovatelky je stále větší zájem. A jejich plat poroste

Odborné ošetřovatelky jsou na českém pracovním trhu stále nedostatkovým zbožím. Přitom populace stárne a stále více seniorů, kteří se o sebe nepostarají, potřebuje osobní hospodyni a jsou ochotni za ni zaplatit. Dnes si vydělávají v průměru kolem 15 tisíc korun.

Premiér nešetřil kritikou na práci ministryně Müllerové

Koaliční partneři jsou znovu na nože. Nečas zkritizoval TOP09, že nezvládají práci na Ministerstvu práce a sociálních věcí. Přidal se tak k včerejšímu prohlášení ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby (ODS),

Pozor na neplatné parkovací průkazy, hrozí tučná pokuta!

Jezdíte-li v autě s parkovacím průkazem pro invalidy a nesledujete novinky v zákonech, mohli byste teď mít problém. Spousta lidí totiž vůbec neví, že klasické parkovací karty pro invalidy označená O1 už od začátku roku neplatí. A těm, kdo je v autě vozí, hrozí až desetitisícová pokuta.

Pijte citronádu. Zabráníte tak vzniku ledvinových kamenů

Studie italských výzkumníků prokázala, že čerstvá citronová šťáva pomůže v prevenci opakovaného vzniku ledvinových kamenů a předcházet tak bolestivým ledvinovým kolikám. Může tak nahradit léky, které mají nežádoucí vedlejší účinky.

Kdy neplatíte daň z příjmu?

Neplaťte zbytečně daně tam, kde nemusíte. Přečtěte si, kdy daň v penzijní a sociální oblasti nemusíte hradit. Pozor, máte-li příjmy z pravidelně vyplácených důchodů nebo penzí, je v tomto případě osvobozena od daně jen částka ve výši 36násobku minimální mzdy platné v daném kalendářním roce.

Praha 2030 bez bariér, kéž by!

Asistence o.s. píše otevřený dopis Radě hlavního města Prahy s tím, že není spokojena s postupem v odstraňování bariér ve veřejné dopravě v Praze, který poněkud vázne. Sdružení proto žádá o podporu koncepce pro Prahu bez bariér na www.PrahaBarierova.cz

Pardubické tyflocentrum nemá na služby pro nevidomé peníze

Omezování sociálních služeb a propouštění zaměstnanců, takové jsou krizové scénáře neziskových organizací, které dostaly méně peněz na provoz. Krácení dotací podle reportáže ČT 1 ohrožuje také aktivizační služby pardubického Tyflocentra.

Ministr dopravy chce zrušit slevy pro studenty. Postiženým zůstanou

Od července by dopravci mohli přestat nabízet levnější jízdenky pro studenty, ministr dopravy Zbyněk Stanjura to vysvětluje úsporami. Zůstanou jen slevy postiženým. Návrh musí podle Mladé fronty Dnes schválit ještě vláda.

Nevidíte na kód, který máte opsat? DobryKod.cz pomůže

DobryKod.cz zdarma pomůže handicapovanému využívat webové stránky, které na něm chtějí opsat sérii deformovaných písmen či číslic, aby se mohl dostat dál do aplikace nebo aby mohl odeslat vyplněný formulář. Tento obrázkový tzv. CAPTCHA kód je pro mnoho zrakově postižených velkou překážkou.

Kdy máte nárok na předdůchod

Abyste mohli pobírat předdůchod, je třeba splnit podle serveru www.odchod-do-duchodu.cz celkem čtyři základní podmínky: 1. založené doplňkové penzijní spoření, 2. dosažení „předdůchodového věku“, 3. dostatek naspořených úspor, 4. dosažení určité doby spoření.