Archiv: Březen 2013

Zima končí. I pro jezdce monoski

Tento víkend už na některých střediscích možná bude poslední šance si zalyžovat. To zarmoutí milovníky monoski (na obrázku).

Slouží tahle republika člověku?

Úpěnlivé prosby, doplněné nezřídka fotografií dítěte, jež potřebuje pomoc, mají oblomit srdce, aby přispěly. O čem to svědčí?

Kolik nás stojí omyly Nečase a Drábka

ODS i TOP 09 zřejmě pochopily, že zatížení občanů už je neúnosné, a začínají být tzv. volebně laskaví. Je smutné, že to premiér nepochopil dříve, míní poslankyně.

Bartošek (KDU-ČSL): Někdo musí škody zaplatit. Já, plátce daně, to ale odmítám

Stínový ministr práce a sociálních věcí za ČSL, Jan Bartošek, (foto) se zamýšlí nad tím kdo by měl zaplatit škody, způsobené sKartami. Podle něj Jaromír drábek a Vladimír Šiška nesou za celý projekt hmotnou odpovědnost.

Šéf postižených uzemnil Kalouska: Milý Mirku, užívej Velikonoc a zklidni se

Předsedy Národní rady osob se zdravotním postižením Václava Krásy se dotkla slova ministra financí Miroslava Kalouska (na snímku). Ten se o Krásovi dvakrát zmínil na tiskové konferenci k plánovanému omezení sKaret.

Aktivním přístupem se práce sehnat dá

Kdo jde práci naproti, věří si a pozitivně myslí, práci najde. Člověk hlavně nesmí propadnout bezmocnosti. Pár inspirativních příběhů lidí, kteří si našli práci, i když měli zdravotní omezení, otiskla Mladá fronta DNES.

MPSV dá na sociální služby dalších sto milionů korun

MPSV v dubnu rozdělí mezi poskytovatele sociálních služeb dalších sto milionů korun. Peníze dostanou jen ty sociální služby, kterým hrozí zánik a není pro ně náhrada.

Ředitel Jedličkova ústavu: Schovávali jsme se před komunisty

Radiožurnál si k rozhovoru pozval Jana Pičmana, ředitele Jedličkova ústavu a školy. Právě v těchto dnech totiž Jedličkárna slaví sto let od založení. V rozhovoru se dovíte vše podstatné o historii, ale i současnosti Jedle.

Chronický únavový syndrom, nebo jarní únava?

Chronickým únavovým syndromem trpí až 40 tisíc Čechů – úplně se vyléčí jen polovina z nich. Jak ale poznáme, že se nejedná „jen“ o jarní únavu? To prozradil docent Lubomír Novák (foto), vedoucí interního oddělení Kliniky GHC Praha.

Záměr ministerstva přesunout děti do pěstounských rodin krachuje

Nedostatek pěstounských rodin trápí nejen české úřady, ale i dětské domovy. I přes novely zákonů, které mají pěstounství podpořit, se nedaří děti do rodin umísťovat.