Archiv: Duben 2013

Duševně nemocných v Česku rychle přibývá

Duševně nemocných v Česku rapidně přibývá. Za posledních šest let se počet lidí v ordinacích psychiatrů zvedl o 100 tisíc a plno hlásí i léčebny. Například v Brně-Černovicích podle České televize často lidé končí kvůli závislostem a depresím.

Vzal synovi invalidní důchod, pořídil si byt

Svému nesvéprávnému synovi zpronevěřil peníze jeho otec ze Sokolovska. Za doplatek synova invalidního důchodu si koupil byt pro sebe. Nyní čelí stíhání za zpronevěru.

Snažíte se být samostatnější? Dobře si to rozmyslete

Postižení, kteří se snaží bojovat se svým handicapem, na to paradoxně doplácejí. Úřady totiž pro tyto snahy nemají pochopení a mnohdy je posuzují tak, že již vlastně pomoc nepotřebují a odnímají jim nárok na příspěvky. O podobném případu informovala TV Nova.

Jak na jarní únavu? Co nám více pomůže?

Také na vás padá jarní únava? Je třeba dodržovat tří hlavní zásady: jíst lehčí jídla, začít se více hýbat a zkusit otužování. Dodejte tělu potřebné vitaminy, třeba v zelenině nebo v probiotických přípravcích. 

Lidem v ostravských ubytovnách hrozí, že přijdou o sociální dávky

Celkem 90 lidem, kteří bydlí v ostravských ubytovnách, hrozí, že přijdou o sociální dávky. Některé ubytovny totiž fungují v rozporu se zákonem, protože jsou registrované například jako kanceláře. Do sporu se podle ČRo vložila také vládní Agentura pro sociální začleňování.

První žaloba na sKarty

Údajný únik dat ze systému sKaret by měl prošetřit soud. Snaží se o to zástupci handicapovaných. V pátek zveřejnili podrobnosti žaloby, kterou na ministerstvo práce a ČS podála jedna z příjemkyň sociálních dávek.  Radiožurnál hovořil s předsedou NRZP Václavem Krásou.

Až 180 000 korun měsíčně budou brát invalidní Němci

V přepočtu 180 tisíc korun invalidního důchodu měsíčně budou v Německu brát lidé, kteří jsou postižení kvůli tragickým vedlejším účinkům léku Contergan. Poškozeno bylo i několik českých dětí,  ty ale asi peníze nedostanou.  /foto ženy postižené po conterganu/

MPSV provozovatelům sociálních služeb přisypalo dalších 100 milionů korun

O něco víc, ale pořád ne dost. Ministerstvo práce a sociálních věcí přisypalo dalších 100 milionů korun provozovatelům sociálních služeb v celé republice, kterým kvůli chybějícím penězům hrozil zánik. Ani to ale nestačí. Většina z nich  se dál bojí o svoji existenci.

Tři čtvrtě milionu vynesl Běh pro Světlušku

Do pražské Stromovky přišlo podpořit Běh pro Světlušku na dva tisíce lidí. Každý běžec zaplatil na startu 450 korun. Na start se postavili i běžci se zrakovým postižením. Některým z nich dělali průvodce čeští olympionici. Třeba pětibojař David Svoboda nebo kajakář Vavřinec Hradilek./poznáte Hradílka na snímku?/

Pojišťovna šetří, nechce hradit léčbu roztroušené sklerózy

Biologickou léčbu roztroušené sklerózy přestala VZP hradit více než dvěma stovkám pacientů v Česku. Pacienti se bouří a někteří z nich už viní pojišťovnu ze zhoršení jejich zdravotního stavu. /na snímku pacienti s RS/