Archiv: Květen 2013

Stát nepřispívá sluchově postiženým ani na ty nejzákladnější kompenzační pomůcky

Sluchově postižení jsou odkázaní na pomůcky, které jim aspoň částečně dokáží vykompenzovat ztrátu sluchu. Problémem však je, že stát jim na ně přispívá stále méně. Podle prezidenta České unie neslyšících se v posledních letech snížil počet hrazených kompenzačních pomůcek až o polovinu.

Úřady práce mají stále problémy

Úřady práce mají víc než po roce neustále problémy s novým informačním systémem na výplaty sociálních dávek. Data mizí a nezbývá čas na klienty. Situaci zjišťovala Česká televize. 

Zítra je protest na záchranu lázní Vesna

Petiční výbor a občanská iniciativa Zachraňme Vesnu pořádá v sobotu 1. června protestní shromáždění za záchranu dětské léčebny Vesna a proti politice Ministerstva zdravotnictví ČR. Koná se na Kolonádě v Janských Lázních (foto).

Narozeninový piknik Agentury pro neslyšící

Agentura pro neslyšící v červnu oslaví své narozeniny velkolepou akcí. Piknik se bude konat 13. června od osmnácti hodin v okolí Tiché kavárny v Praze na Ládví. Všichni neslyšící, ale i slyšící, jsou srdečně zváni./na snímku bublinkohraní/

Péče se má dostat všem umírajícím

Většina lidí si přeje zemřít doma v kruhu rodiny, avšak splní se to jen pěti až deseti procentům. Změnit to chce Pražská charta, která argumentuje tím, že paliativní péče, kdy se zmírňují potíže provázející umírání, patří  k základním lidským právům.

Při odchodu do ID jsem měla dostat peníze

OTÁZKA:  Jsem učitelkou mateřské školy a v roce 2009 jsem odešla do plného invalidního důchodu. V roce 2012 jsem se vrátila do stejné mateřské školy. Dočetla jsem se, že jsem měla dostat při prvním odchodu do invalidního důchodu devět tisíc korun. Mohu o ně zpětně požádat?

Müllerová: ÚP dostanou významnou posilu – dalších 144 zaměstnanců

Kvalitnější servis pro občany a lepší fungování úřadů práce. Tomu by mělo pomoci nových 144 zaměstnanců. Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová vyjednala tuto významnou a mimořádnou posilu pro organizaci s ministrem financí.

Znalec řekl jasně: Potřebujete nový systém na výplatu dávek, tenhle je k ničemu

Ministerstvu práce se podle znaleckého posudku nevyplatí investovat do úprav nynějšího informačního systému pro výplatu dávek, s nímž má potíže. Jedinou cestou ke zlepšení situace je pořízení úplně nového systému. Jaký je krizový scénář?

Bouchá nás, plakaly malé děti. Soud „tetu Báru“ potrestal

Okresní soud ve Zlíně potrestal čtyřiačtyřicetiletou zdravotní sestru (foto), která pracovala v Dětském centru v Burešově. Za týrání dětí dostala dvouapůlletý podmíněný trest a pětiletý zákaz práce s dětmi.

Paralympionik si na Tour vyzkouší časovku

Plní si velký sen. Nejlepší paralympijský cyklista historie Jiří Ježek bude v červenci při 100. ročníku Tour de France dělat předjezdce nejlepším profesionálům. Sám je zvědavý, jak dopadne. Je si však jistý, že poslední neskončí. Rozhovor Mf Dnes.