Archiv: Červen 2013

První cestovka pro vozíčkáře se obává krachu

Přestože už rok cestovní kancelář Bezbatour nabízí dovolené a zájezdy speciálně pro  vozíčkáře, příliš velký zájem nezaznamenává. Její zaměstnanci, také vozíčkáři, se obávají, aby po vyčerpání dotace nezkrachovali. 

Tiky jsou má obchodní značka

Od mládí ho trápí tzv. Tourettův syndrom, který způsobuje různé tiky či obsedantní chování. Ivo Toman (foto) ale přesto dokázal prorazit v byznysu. Nabízí originální jazykové kurzy, přednáší o marketingu, jeho motivační knihy se staly bestsellery.

Poradna: Nemám práci, nemám peníze. Úřad mi nepomůže…

Kvůli zdravotním potížím je teď nezaměstnaná. Přestože po zaplacení služeb nemá ani na jídlo, na úřadu práce jí řekli, že na žádné dávky nemá nárok, protože má sestru, která ji múže živit. Co má dělat? 

Ženy, zbavte se otravného svědění

V letních měsících trápí řadu žen vaginální mykózy. Je to poměrně běžný a především dobře léčitelný problém. Není se ale za co stydět a je lepší návštěvu lékaře neodkládat.

Janské Lázně zeštíhlí o polovinu lůžek

Janské lázně (na snímku) pro hendikepované děti jsou sice zachráněny, ale z celkových takřka 800 lůžek zůstane jen 460. A pouze čtvrtina bude lázeňských.

Hvězdný bazar pro paraplegiky

Hvězdný bazar je unikátní projekt, který se zrodil díky nápadu Aleny Jančíkové (foto), ředitelky České asociace paraplegiků, která v sedmnácti letech spadla ze stromu a je na vozíku.

Neléčená tupozrakost zvyšuje riziko oslepnutí

Neléčená tupozrakost zvyšuje až o 50 procent riziko oslepnutí. Proto je třeba u dítěte  zahájit léčbu včas, nejlépe mezi třetím a pátým rokem věku. 

Sehnat brigádu je pro handicapované studenty téměř nemožné

Tělesně postižení studenti mají problémy se sháněním letních brigád. Přitom pro ně nejde jen o přivýdělek, ale také o praxi, kterou potřebují k tomu, aby si později vůbec mohli najít nějakou práci. Stát se jim snaží pomáhat. Podle nich ale málo.

Rusnok shání nového ministra práce a sociálních věcí

Ministryně práce a sociálních věcí v demisi Ludmila Müllerová se již připravuje k odchodu. Premiér Jiří Rusnok, jehož úkolem je sestavit úřednickou vládu, hledá pro tento resort nového ministra. Zatím marně. Nikdo to místo nechce.

Zrušení sKaret? V nedohlednu

Ještě před měsícem to vypadalo, že už stačí zatlouct pouhý malý hřebíček do rakve na sKarty. Z malého hřebíčku se ale pádem vlády a dalších poslaneckých rošád stal pořádný hřeb.