Archiv: Červenec 2013

Úřady zamítají žádosti o příspěvek na auto

Velký ohlas vzbudila u diváků reportáž televize Prima o těžce pohybově hendikepovaném Emilovi Novotném z Prahy. S chodítkem neujde víc než 15 metrů. Žádal proto o příspěvek na auto, jenže posudková komise to zamítla.

Pomohli úředníci malému autistovi?

Reportéři ČT před časem ukázali příběh malého autistického chlapce, kterého téměř před rokem poslali do ústavu, kde žije mezi dospělými, daleko od svého osobního asistenta, se kterým navázal citový vztah. Pomohli mu úředníci? Jak příběh pokračuje?

Léčebné konopí bude v lékárnách od září

Léčebné konopí by od září mohlo být v lékárnách, ale jen pro dospělé. Vyhláška, která to umožní, začne platit od 1. srpna.

Jak na tupozrakost?

Moje pětiletá dcera má tupozraké pravé oko, dá se tato vada ještě léčit, není na to pozdě? A jak se tupozrakost léčí?

Štědronínská škola čar a kouzel pro malé diabetiky

Populární kouzelník Harry Potter provázel program letního tábora dětí s cukrovkou a s celiakií, které se sjely z celého Česka do Štědronína.

Kuželkář Vaněk získal bronz na MS v Lyonu

Český reprezentant Jan Vaněk (foto) z Hvězdy SKP Pardubice dokázal vybojovat bronzovou medaili na Mistrovství světa v atletice handicapovaných ve francouzském Lyonu. Blahopřejeme!!

Drábkův muž stane před soudem, hrozí mu až 12 let

Bývalý náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška (na snímku) a někdejší ředitel IT odboru ministerstva Milan Hojer stanou před soudem. Městské státní zastupitelství v Praze je obžalovalo z podplacení a zneužití pravomoci úřední osoby.

Matky si pomohly

Díky reportáži Televizních novin Novy má šťastný konec příběh matky, kterou neznámý zloděj okradl v Ostravě o speciálně upravený kočárek pro její mentálně postiženou dceru. Ozvala se totiž divačka z Plzně a věnovala jí stejný kočárek, který dokonce až z druhého konce republiky okamžitě poslala.

Národní Rada ZP už si s MPSV rozumí

vaclav-krasa

Šéf ministerstva práce a sociálních věcí (MSPV) František Koníček se shodl na potřebnosti i podobě zamýšlených změn při jednání s předsedou Národní rady zdravotně postižených (NRZP) Václavem Krásou (foto).

Vzdal se platu starosty

Po úraze, který jej málem připravil o nohu, byl Jan Farský (foto) na vozíku. Přesto se rozhodl nezklamat důvěru voličů a jít do sněmovny, kde bojuje za omezení korupce.