Archiv: Srpen 2013

Psychicky nemocní by se měli léčit doma, znělo v senátu

O podpoře nového trendu v péči o duševně nemocné, a to jejich ponechání v přirozeném domácím prostředí, hovořili účastníci konference v Praze v Senátu. Na pořadu byla chystaná reforma psychiatrie.

Sociální politika po volbách? Nastanou převratné změny…

Jaké nejvýraznější změny sociálních a zdravotních reforem chystá sociální demokracie pokud po podzimních volbách ovládne kabinet? To se dočtete v článku…

Invalidní důchodci studují. Virtuálně

Nový způsob vzdělávání dostupný všem zdravotně postiženým a seniorům. To je koncept Virtuální univerzity třetího věku, do kterého se zapojila břeclavská knihovna.

Euroklíče jsou k dispozici zdravotně postiženým

Od srpna 2013 mohou občané se zdravotním postižením získat v Hranicích zdarma Euroklíč. V ČR je již osazeno speciálním WC téměř 500 míst např. na nádražích, čerpacích stanicích, v nákupních centrech, úřadech apod.

Pravidelně jí jen polovina dětí, chybí svačiny

Polovina školáků nejí pravidelně, vynechávají hlavně svačiny. Ukázal to průzkum spolku Vím, co jím a piju a společnosti SANEP mezi 5473 rodiči.

MZ předloží návrh zákona o regulačním poplatku v nemocnici

V září předloží ministerstvo zdravotnictví vládě návrh zákonného opatření, kterým upraví regulační poplatek v nemocnici. Navrhne 60 korun za den, děti do 18 let by neplatily. Návrh ale v senátu asi narazí…

Hradec dal na mentálně postižené 13 milionů

Hradecká Daneta, jež se stará o zdravotně postižené, dostala od radnice přes 13 milionů korun.

Přicházejí o část dávek, stížností přibývá

Více než 1200 stížností na zákon o sociálních službách zaznamenala Národní rada osob se zdravotním postižením. Jde o případy, kdy handicapovaní přišli o část příspěvku na péči. Například žena na vozíku, připojená na plicní ventilaci. Chce se soudit./ilustrační foto/

Závodně plave, hraje na housle. Jen nevidí…

Osmnáctiletá Lenka Zahradníková má energie na rozdávání. Studuje prestižní pražské gymnázium, hraje na housle, jezdí na běžkách a závodně plave na mezinárodní úrovni. Jenže nevidí. Rozhovor MfD.

Po jaké době si mohu znovu zažádat o příspěvek na auto?

Naše čtenáře zajímalo, po kolika letech si mohou znovu požádat o příspěvek na osobní automobil. Po změně zákona z roku 2011 už to nejde tak často.