Archiv: Září 2013

Jaké jsou výhody průkazu ZTP

Zajímalo by mě, jak jsou zákonem vymezeny slevy pro držitele průkazu ZTP, ptá se čtenář. Odpověď se dočtete v článku…

Na léčebné konopí si počkáte asi až do konce roku

Na léčebné konopí si pacienti s rakovinou, roztroušenou sklerózou či AIDS počkají asi až do konce roku. Původní plán byl však konec září. Podle lékového ústavu se totiž čeká na vyhlášky, které upraví mj. fungování registru, kam lékaři budou hlásit předepsání léku a lékárníci výdej.

Lidé mají očkování proti chřipce zdarma

Vůbec poprvé v historii nabízí od zítřka VZP bezplatné očkování proti chřipce všem šesti milionům svých klientů. Cílem je zvýšit proočkovanost populace, která se v Česku pohybuje jen kolem 5 %, zatímco ve vyspělých zemích je několikanásobně vyšší.

NRZP ČR zve na pohřeb sKarty

Po podpisu pana prezidenta Miloše Zemana je jasné, že projekt kritizované sKarty definitivně zítra skončí. NRZP ČR a KDU-ČSL se rozhodli uspořádat smuteční rozloučení se sKartou. Koná se dnes 1. října od dvanácti hodin před MPSV ČR.

Vadí vám bezdomovci?

Poprvé v historii televize, a to v pořadu ČT Máte slovo, bezdomovci diskutovali tváří v tvář s těmi, ke kterým se mnohdy ani spořádaný občan nedostane. S náměstkem pro sociální začleňování MPSV Janem Dobešem, s náměstkem ředitele Městské policie hl.m. Prahy Ludvíkem Klemou a dalšími.

Od první transplantace srdce uplynulo 45 let

Nejstaršímu Čechovi s transplantovaným srdcem je 82 let, žije aktivním životem a stále pracuje. K první transplantaci srdce v bývalém Československu došlo před 45 let lety.

Výstava „(Do) týká se to i Tebe“ přiblíží sociální služby v Českých Budějovicích

Každoročně se českobudějovický magistrát snaží lidem přiblížit problematiku sociálních služeb. Ta zahrnuje aktivity pro seniory, osoby se zdravotním postižením, děti i lidi v krizi či závislé.

Hradec Králové: Další zastávka MHD od léta lépe přístupná

Důstojný a pohodlný přístup bez bariér má od léta jedna z nejpoužívanějších zastávek MHD v HK  na vnějším městském okruhu „Obří akvárium“. Město nechalo vybudovat bezbariérový přístup za téměř 700 tisíc korun právě s ohledem na časté požadavky z řad veřejnosti a zdejší komise místní samosprávy.

Výuka seniorů

Téměř čtyřicet tisíc českých seniorů studuje na univerzitách třetího věku. Ty nabízejí přes 700 vzdělávacích programů, třeba základy práce na počítači. Kromě nových vědomostí senioři získávají i pocit sebeúcty a úspěchu. Stále častěji se do studia zapojují senioři na venkově.

Kroměřížské muzeum vystavuje díla psychicky nemocných lidí

Muzeum Kroměřížska v Galerii v podloubí otevřelo výstavu Umění je stav duše. Autory téměř 100 maleb, kreseb, grafik jsou klienti Psychiatrické nemocnice v Kroměříži, kteří je vytvořili v ateliéru arteterapie Emílie Rudolfové, jež je zároveň kurátorkou expozice.