Archiv: Říjen 2013

Hygienici našli v desetině grilovaných jídel nebezpečné látky

Desetina grilovaných a rožněných jídel, které v létě na jižní Moravě kontrolovali hygienici, obsahovala nebezpečné látky. Hygienici v letním období odebrali vzorky 30 jídel, tři z nich měly vyšší obsah polyaromatických uhlovodíků.Ty jsou známy jako rakovinotvorné. 

Prodej a nalévání tvrdého alkoholu už není omezeno

Ministerstvo zdravotnictví ukončilo dnes krátce po 13:00 vyhlášením v celoplošném vysílání televize a rozhlasu platnost mimořádného opatření, kterým loni 27. září zmírnilo prohibici na tvrdý alkohol.  Po metanolové aféře zůstaly desítky osleplých lidí. 

FOD funguje i jako babybox

Pracovníci Fondu ohrožených dětí (FOD) převzali dnes dopoledne od anonymní matky novorozence. Chlapečka, kterého přivedla na svět žena sama v dnešních ranních hodinách, předali do nemocnice v Jindřichově Hradci.

Očkování proti rakovině děložního hrdla je teď s VZP skoro zadarmo

Pokud se vaše dcera narodila v období od 1. 1. 1997 do 31. 3. 1998, může od zítřka využít mimořádné akce VZP a získat očkování proti HPV infekci skoro zadarmo. Právě infekce HPV přitom bývá původcem tohoto druhu rakoviny.

Ve 20 letech zemřela žena, jež zůstala batoletem

Američanka Brooke Greenberg (na snímku vlevo), která se narodila s mimořádně vzácnou poruchou, kvůli níž zůstala celý život batoletem, zemřela ve věku dvaceti let.

Američanka v den Halloweenu bojuje proti obezitě

Američanka Cheryl ze Severní Dakoty se rozhodla dnešní svátek Halloween, který připadá na poslední říjnový den, pojmout jako boj proti obezitě dětí. Obézním koledníkům dá varovný dopis pro jejich rodiče…

20 let od vzniku Centra kochleárních implantací

Program kochleárních implantací u dětí v vznikl na Klinice ušní, nosní a krční 2. LF UK a FN Motol v roce 1993, rok po implantaci prvního českého dítěte v Hannoveru prof. Dr. Dr. Ernestem Lenhardtem. Dnes už kochleární implantát má 500 lidí.

Běžné nachlazení si tři čtvrtiny lidí léčí sami

Běžné nachlazení si 78 procent Češek a Čechů léčí sami, více než polovina, 54 procent, užívá volně prodejné léky z domácích zásob, případně si koupí vhodný přípravek po poradě v lékárníkem. Zjistil to průzkum Zentivy.

O post ministryně práce a sociálních věcí má zájem Jaroslava Jermanová z ANO

Zatímco KDU – ČSL by do čela ministerstva práce a sociálních věcí nominovalo Jana Bartoška, hnutí ANO 2011 by v případě vstupu do vlády jednalo o angažmá pro středočeskou volební lídryni Jaroslavu Jermanovou (43 let, na snímku).

Nejvyšší soud postiženému nevyhověl

Nejvyšší soud zamítl dovolání muže, jenž před deseti lety při nehodě autobusu u Nažidel utrpěl vážná zranění s trvalými následky.  Muž v dlouhém sporu s pojišťovnou požadoval mimořádné zvýšení náhrady za ztížení společenského uplatnění.