Archiv: Listopad 2013

Jsem jako popelnice. Lidi do mě hází věci, co nechtějí, říká farář

Rozhovor MF DNES. Mezi osobnostmi Libereckého kraje, jimž byla udělena Cena hejtmana, byl i sedmašedesátiletý Aleš Jaluška (foto), kněz Československé církve husitské v Lomnici nad Popelkou a vězeňský kaplan ve Valdicích.

Dostal poslední pomazání. Teď chce za to půl milionu

Muž v komatu dostal od kněze v polské nemocnici poslední pomazání. Když se však uzdravil, žádal za to odškodné v přepočtu přes půl milionu korun. A nejvyšší soud mu dal za pravdu. Polské nemocnice tak již nesmí pacientům zajišťovat nevyžádané svátosti.

Průšvihem brněnského úřadu práce se zabývá generální ředitelství i ministerstvo

 K velkému průšvihu úřadu práce došlo v Brně. Úředníci schválili grandiózní projekt, aniž by si ověřili, zda bude životaschopný. Na dotacích pak v něm utopili 18 milionů korun, které dnes na již krachující firmě vymáhají.

Bez spolupráce s krajem se v sociálních službách podnikat nedá

Společnost Místní sociální služby v Brně končí kvůli dohadům úředníků a údajným chybám v projektu. Majitel teď dluží bývalým zaměstnancům výplaty a vedení úřadu práce po něm chce zpátky přes 18 milionů dotací. Co se stalo? To přiblížila reportáž ČT 1.

Postiženým Alzheimerem předčítají v Británii básně

Ve ztichlém salonu plném starých lidí předčítá dívka báseň Rudyarda Kiplinga: „Když řekneš: svými vteřinami všemi mně, čase, jak bych závodník byl, služ! Pak pán, pak vítěz na širé jsi zemi a co je víc…“

Ministerstvo práce plánuje mimořádnou valorizaci důchodů v červenci

Senioři možná příští rok nedostanou přidáno jen od ledna, ale také ještě od července. Mimořádnou valorizaci navrhuje ministerstvo práce. Podle něj by si lidé, kteří šli do penze před rokem 2013, měli od druhého pololetí polepšit v průměru o 271 korun měsíčně.

Dentální hygienistky pořádají akci – Kartáčkem to nekončí

Asociace dentálních hygienistek pořádá na přelomu listopadu a prosince osvětovou akci „Kartáčkem to nekončí.“ Děti na akci dostanou jako odměnu omalovánky. 

Šest miliard Sluncí – dáte si vzpomínky?

Tvůrci putovního projektu Šest miliard Sluncí v čele s režisérkou Evou Rysovou si vybrali těžké téma. Problematikou Alzheimerovy choroby se proto zabývali opravdu do hloubky, o čemž svědčí jejich „soustředění“ přímo v domovech pro takto nemocné.

„Bezdomovce nechci předělat, některým svoboda vyhovuje“

Od roku 1990 působí Iveta Jalová v komunitě Sant’Egidio, která už deset let pomáhá brněnským bezdomovcům. V sobotu pořádají ples na Biskupském gymnáziu. Z výtěžku připraví lidem bez domova už tradičně vánoční oběd. Deníku MfD poskytla rozhovor.

Sportovci nezištně pomáhají. Své medaile dávají na charitu

Mnozí vynikající čeští sportovci prodávají své těžce vydřené medaile na dražbách a takto získané peníze věnují na charitu. Kromě medailí tak na charitu putují i jiné památky na sportovní úspěch – dresy, pochodně …. /na snímku tenistka Andrea Hlaváčková/