Daily Archives: 3.12.2013

VZP začala hradit ženám s rakovinou prsu test, zda chemoterapii ano či ne

Všeobecná zdravotní pojišťovna začala hradit ženám s rakovinou prsu speciální genetický test, jenž zjistí, zda pacientce chemoterapie pomůže nebo zda jde o typ rakoviny, na který chemoterapie nezapůsobí.  Vyhnou se tak zbytečné  léčbě chemickými preparáty.

Praskl nám kotel. Nemáme však na opravu…

 Nedávno jsme s manželkou přišli o zaměstnání. Jsme zdravotně postižení a nyní na úřadu práce. S penězi vycházíme jen s velkými problémy. Přestal nám fungovat kotel a my teď doma mrzneme. Na jeho opravu nemáme. Co máme v této situaci dělat a na koho se obrátit?

Dnes se udělovala Národní cena za práci v sociálních službách

Dnes se v Praze rozdávaly národní ceny za práci v sociálních službách. Titul Pečovatelka roku 2013 získaly Antonie Pleskačová z domova pro seniory diakonie v Sobotíně, Lýdie Konieczná (foto) z centra sociálních služeb v Českém Těšíně a Petra Komašková z havířovského centra Santé.

Na pražské Bulovce budou mít speciálního psího terapeuta

Prvního oficiálního nemocničního psa bude mít od pondělí 9. prosince Nemocnice Na Bulovce. Pes bude pomáhat při polohování těla pro prohřátí a uvolnění svalstva, bude olizováním masírovat bolestivá místa těla a také se mazlit.

230 000 Kč. Tolik přinesla aukce děl pro postižené

Aukční síň se v Galerii města Olomouce v sobotu odpoledne zaplnila do posledního místa. Sešli se tu lidé, kteří dražbou obrazů českých umělců přispěli na postižené. Dohromady vydražili díla za téměř 230 tisíc korun.

Co mi tedy je? ptají se lidé v Ostrově

Pacientům z regionu, důvěřujícím takzvané celostní medicíně, mohou pomoci rady odborníků a terapeutické plány. Kromě Ostrova je nabídne i pracoviště ve Varech. Rozhovor MfD s lékařem Zbyňkem Pauchem.

Na jihu Moravy rozvíjejí sociální služby za miliardu

V Jihomoravském kraji se vydá ročně více než 900 milionů korun na sociální služby. Aby byly přiděleny skutečně na aktivity, které jsou nejvíce potřebné, má kraj zpracovaný plán jejich rozvoje.

Policisté dopadli falešného doktora, který okrádal seniorky

Policisté dopadli pětapadesátiletého podvodníka z Kopřivnice, který se vydával na Novojičínsku za lékaře a okrádal důchodkyně. Dvaadvacetkrát odsouzený recidivista naposledy vězení opustil letos v létě. Nyní je opět ve vazbě.