Daily Archives: 10.12.2013

Handicapovaný „bílým koněm“

Říká se jim bílí koně.  TV Barrandov ukázala jeden konkrétní příběh. Podvodník přiměl mentálně postiženého muže, aby si vzal úvěr na penzion. Zatímco podvodníkovi šly peníze za pronájem, hendikepovanému zůstaly několikamilionové dluhy a zkrachovalá ruina.

Cestovní kancelář musí platit za vážné zranění

Žena, která si při jízdě autobusem v Egyptě poranila páteř a trvale ochrnula, má nárok na 400 tisíc korun od cestovní kanceláře Fischer. Stejnou částku justice přiznala také jejímu manželovi, a to za zásah do rodinného a společenského života.

Řemeslník se stal invalidou. Teď chce na nemocnici 1,5 milionu

Tvrdí, že lékaři a jejich chyby z něj udělali mrzáka žijícího v bídě. Richard Köhler ze Svobody nad Úpou si před třemi roky zlomil nohu. Léčba zranění ve vrchlabské nemocnici vedla k tomu, že má nyní končetinu o několik centimetrů kratší. S nemocníc se teď soudí o odškodné.

Za vitamíny dají Češi šest až sedm miliard

Šest až sedm miliard korun ročně utratí Češi podle odborných odhadů za vitamínové přípravky a doplňky stravy. Boom nákupů je teď před Vánoci, kdy lékárny nabízejí zvýhodněné dárkové balíčky.

Kdy můžete získat příspěvek na péči?

Příspěvek na péči může získat ten, kdo má sníženou schopnost postarat se sám o sebe a nedokáže se např. obléci, umýt nebo učesat, postarat se o svou domácnost, pokud jde o úklid, nádobí či prádlo. Nedokáže komunikovat na úřadech, hospodařit s penězi a účastnit se zájmových aktivit.

Pěti postiženým dala firma práci, dalším poskytuje slevu

Pěti lidem, kteří by se na běžném pracovním trhu uplatnili jen velmi těžko, dala práci nová sociální firma v Kadani. Firmám i jednotlivcům nabízí praní a žehlení prádla. Starají se o to tělesně postižení, k nimž od prosince firma přibere ještě další dva pracovníky.

Kamarádi ochrnutého hasiče pomáhají

Příběh ochrnutého dobrovolného hasiče Tomáše Jílka ze Svitavska, o jehož tragickém příběhu informovala TV Barrandov, má dobré pokračování. Nejenže jeho kamarádi ze sboru pro něj uspořádali hasičské závody, v Pardubicích se také konal benefiční večer. Celý výtěžek půjde na hasičovu léčbu.

Nosí dvousetkilové boty, aby se zbavil bolesti zad

Nosit železné boty vážící dohromady na 400 kilogramů doporučuje jistý tovární dělník v Číně. Extrémně těžká obuv ho prý podle jeho vlastních zkušeností zbavila bolesti zad. Píše o tom list South China Morning Post.

V lednu a únoru se nebude platit za hospitalizaci

Pacienti nebudou od ledna příštího roku platit aspoň nějaký čas poplatky v nemocnicích. Návrh novely zákona o zdravotním pojištění, který je nově stanoví na 60 korun za den s osvobozením dětí, dnes poslanci podstoupili zdravotnickému výboru. Do února se to ale nestihne schválit.

Lékaři: Porucha erekce ukazuje na vážnější zdravotní problémy

Poruchy erekce u mužů starších 50 let ve většině případů ukazují na vážnější zdravotní problém jako je cukrovka, srdeční onemocnění či vysoký tlak. Jen málo mužů však vyhledá odbornou pomoc a léčí se, řekla Taťána Šrámková ze sexuologického oddělení Fakultní nemocnice Brno.