Daily Archives: 11.12.2013

Kdy mohu s parkovací kartou vjet do ulice se zákazem vjezdu…

Mám parkovací kartu O7. Mohu vjet do ulice se zákazem vjezdu, když to potřebuji kvůli nákupu zboží? Policista mi oznámil, že tato výhoda pro invalidy již neexistuje. Je to pravda? Také mi bylo řečeno, že stříbrný proužek na parkovací kartě neslouží jako dálniční známka. Odpověď čtěte v článku.

Integrace naruby

Vzdělávat všechny děti společně bez ohledu na jejich přednosti či nedostatky, to je trend současného školství. Základní škola Letohradská v Praze dokazuje, že i dobrá myšlenka může špatně skončit. Má problém sehnat žáky, kteří žádné znevýhodnění nemají.

Pořad o sociální pracovnici Jiřině Dostálové získal Cenu Rady Vlády ČR

Rozhlasový dokument „Srdcem a rozumem proti nespravedlnosti světa“ z cyklu „Dobrá vůle“  Českého rozhlasu získal hlavní ocenění Ceny Rady vlády ČR v rozhlasové kategorii za publicistické práce zaměřené na problematiku zdravotního postižení.

Nárok na porodné

Mám nárok na porodné? Bydlím v domě, který patří mým rodičům, ale bydlíme v samostatném bytě, nájemní smlouvu jsme nesepisovali. Podle příjmu bych na nárok na porodné dosáhla, ale nevím, jak se to posuzuje v případě, že nemám nájemní smlouvu, ale bydlím v samostatném bytě byť v domě rodičů.

Nechtějí ani vstát. Ale pak přijdete s pejskem a… hýbou se

Podané ruce z FrýdkuMístku  pomáhají dětem, seniorům, zdravotně postiženým. Občanské sdružení provozující canisterapii nedostává žádné dotace, jen dary. Koordinátorka projektu Monika Olbrechtová (foto) poskytla rozhovor deníku MfD.

Neslyšícím pomůže nová služba

Usnadnit život tisícům sluchově postiženým Plzeňského kraje chce nově zřízená pobočka Agentury pro neslyšící. Původně pražská Agentura se nyní rozrůstá do všech krajů. Neslyšícím pomáhá s právním či sociálním poradenstvím, s hledáním zaměstnání i s bouráním bariér.