Daily Archives: 12.12.2013

U Amsterodamu stojí první vesnice pro nemocné demencí

Je jako úplně normální vesnice: má hlavní ulici, obchody a hospody. Jen obyvatelé jsou jiní. V první vesnici pro nemocné demencí na světě poblíž nizozemského Amsterodamu (na snímku) se cítí v bezpečí, napsala agentura DPA.

Země G8 chtějí globálně bojovat proti demenci

V Londýně se dnes konala první schůzka ministrů zdravotnictví osmi nejvyspělejších zemí (G8), které chtějí začít společně bojovat proti různým formám demence. Za novou hrozbu tohoto století považují experti hlavně Alzheimerovu chorobu, kde se počet obětí do roku 2050 až ztrojnásobí.

Na umírání se lidé nejvíc bojí ztráty důstojnosti

Na umírání se lidé nejvíc bojí ztráty důstojnosti, nechtějí být na obtíž rodině. Zároveň si ale 78 procent lidí přeje, aby mohli odejít ze světa v domácím prostředí. Ukázal to dnes zveřejněný průzkum agentury STEM/MARK.

„Podvodný“ tlumočník prý trpí schizofrenií

Jihoafrický tlumočník do znakové řeči nyní své extempore na úterní tryzni za Nelsona Mandelu omlouvá tím, že je schizofrenik.

Invalidní důchodce: Mohl jsem umřít

Se svým trápením se redakci invArena svěřil invalidní důchodce Richard Köhler ze Svobody nad Úpou, který se nyní soudí s vrchlabskou nemocnicí kvůli nezdařené léčbě komplikované zlomeniny.

Skandál: Falešný tlumočník do znakové řeči „máchal jen tak rukama“

Když státníci z celého světa vzdávali hold Nelsonu Mandelovi, stál vedle nich tlumočník do znakové řeči a překládal jejich projevy. Vyšlo však najevo, že to byl falešný tlumočník.