Daily Archives: 17.12.2013

Čeští invalidní důchodci nechtějí vánoční příspěvek

Na Slovensku nyní důchodci starobní i invalidní dostávají vánoční příspěvek. Čeští nedostanou žádný a ani jej nechtějí. I tak je však jejich průměrný invalidní důchod vyšší. Víte o kolik?  

ČT bude vysílat rekordní množství přímých přenosů z paralympijských her

Česká televize podepsala smlouvu s Českým paralympijským výborem, že se jako generální partner bude podílet nejen na přenosech z paralympijských her v ruské Soči a z brazilského Ria de Janeira, ale také na přenosech mistrovství světa v cyklistice či atletice.

Chci pracovat i v důchodu

Brzy budu mít nárok na starobní důchod. V naší firmě ale po dosažení důchodového věku propouští. Až se mi to stane, mám právo žádat o podporu v nezaměstnanosti od úřadu práce, nebo budu muset na práci zapomenout a jít do důchodu? Rád bych ještě pracoval…

Která evropská města se snaží zjednodušit přístup handicapovaným?

K příležitosti evropského dne lidí s postižením (3.12.) vyhlásila evropská komise na slavnostním ceremoniálu v Bruselu 3 vítězná města v prestižním ocenění Access City Award 2014. Česká města však neuspěla.

Projekt Praha na dotek

Projekt Praha na dotek nabízí trochu jiný pohled na město. Místo prospektů speciální knihy. Parta nevidomých a jejich čtyřnozí pomocníci se vydávají na túru po Hradčanech. Prohlídka metropole, jak ji neznáme.