Daily Archives: 20.12.2013

Jihoafrická vláda se omluvila neslyšícím

Jihoafrická vláda se omluvila neslyšícím za to, že během oficiálního rozloučení s Nelsonem Mandelou využila služeb falešného překladatele do znakové řeči. Kabinet uklidňuje Jihoafričany, že pověst země v zahraničí kvůli tomu neutrpěla.

Za jak dlouho můžeme žádat o příspěvek na osobní automobil?

Splácím automobil na leasing a mé dítě má dg. dětský autismus. Přes sociálku nám byl poskytnut příspěvek na opravu vozidla. Za jak dlouho můžeme žádat o poskytnutí příspěvku na vozidlo pro postiženého syna? (ilustrační snímek)

Vánoce jsou minovým polem sociální fobie

Jak se blíží Vánoce, řada lidí cítí směsici vzrušení a obav. Ale pro mnoho lidí trpících sociální fobií právě toto období může být nejtraumatičtějším časem v roce. Jaké jsou možnosti pomoci…

Operací na robotu vrátili lékaři pacientce chuť k jídlu

Na Homolce odstranili lékaři pacientce bolesti, které jí nedovolovaly normálně jíst. Příčinou bylo zúžení aorty vyživující horní část zažívacího traktu. Při ojedinělé operaci cévní chirurgové tepnu uvolnili z útlaku okolní tkáně, pacientce se ulevilo.

Nejmenší kardiostimulátor má velikost mince

V rakouském Linci byla na člověku provedena první implantace nejmenšího kardiostimulátoru na světě. Velikostí je přístroj srovnatelný s větší vitamínovou tabletou, oznámila dnes americká společnost Medtronic, která zařízení vyvinula.

Do projektu Darujte hračku se zapojily tisíce lidí

Na čtyři tisíce dárků věnovali lidé do sbírky Darujte hračku. Charitativní projekt Českého rozhlasu a vozíčkářů ze sdružení Tango Havlíčkův Brod splnil konkrétní přání dětí z dětských domovů a zdravotně znevýhodněných lidí v ústavech. (ilustrační snímek)