Daily Archives: 31.12.2013

Co se mění od ledna 2014?

Nový rok přinese změny v oblasti práce a sociálních věcí. Mění se například podmínky pro získání průkazu osoby se zdravotním postižením, zvyšují se důchody a náhradu mzdy bude zaměstnavatel vyplácet opět jen po dobu prvních 14 dnů.

Vítěz roku 2013: solidarita

Pomoc při červnových povodních, sbírky na postižené, záchrana kostela… To je několik příkladů z kraje, za nimiž byly pomoc a velká lidská solidarita. Potřebujeme je a velmi je oceňujeme.

Jak nebezpečné je lyžování mimo sjezdovku?

Bývalý šampion F1 Michael Schumacher bojuje o život ve francouzské nemocnici poté, co utrpěl poranění hlavy během lyžování mimo sjezdovku. Jak nebezpečné takové lyžování je? ptá se zpravodajský server BBC News.

Promluvit a zemřít, aneb neviditelná hrozba poranění mozku

Rány do hlavy mohou být tichým zabijákem, u nichž je často jedinou záchranou rychlá diagnóza, uvádějí lékaři. Dokonce i když zvenčí není na hlavě vidět žádné poškození, náraz může způsobit katastrofální škody na mozku, napsala agentura AFP.

Mladí lidé šikanují i sebe sama na internetu

Když jsou lidé bombardováni výhrůžkami či různými negativními komentáři na společenských sítích, zpravidla se předpokládá, že to dělá někdo cizí, ale ne vždy je tomu tak. Řada uživatelů si tímto způsobem totiž ubližuje sama.