Archiv: Leden 2014

O technologiích, které pomáhají dvojnásob

Hovoříme s Jaroslavem Winterem, organizátorem konference INSPO 2014, o technologiích, usnadňujících život lidem se specifickými potřebami.

Ministryní práce a sociálních věcí se stala Michaela Marksová

Novou ministryní práce a sociálních věcí se stala Michaela Marksová. Do funkce ji ve čtvrtek uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Klokánky utrpěly novým občanským zákoníkem

Klokánky, kde se starají o ohrožené děti, utrpěly likvidační ránu. Kvůli novému občanskému zákoníku hrozí čtyřem stovkám dětí přesun do ústavů.

Čínskou medicínou budou léčit ve FN Hradci Králové

V Hradci Králové ještě letos vznikne klinika tradiční čínské medicíny. Bude vůbec první svého druhu v Česku. Naše lékaře sem budou jezdit učit odborníci z Číny, a přestože do otevření zbývá ještě několik měsíců, zájem je už teď obrovský.

Trápení kůže i psychiky

Lupénka je velmi nepříjemné kožní onemocnění, které trápí děti i dospělé. Jak zmírňovat její příznaky, jakou životosprávu bychom měli mít?

Evropská komise chce spojit dodávky ovoce a mléka do škol

Celkem 197 milionů eur (asi 5,3 miliardy kč) je pro letošek vyčleněno v evropském rozpočtu na dodávky mléka a ovoce dětem do škol. EK dnes navrhla spojit dva existující, ale dosud oddělené programy, které podporují zdravou dětskou výživu.

Slavný švédský spisovatel trpí rakovinou

Jeden z nejprodávanějších současných světových autorů detektivek Švéd Henning Mankell oznámil, že trpí rakovinou. Mankellova díla byla přeložena do desítek světových jazyků, včetně češtiny (Číňan, Vrazi bez tváře).

Čína zakázala kouřit ve školách

Zákaz kouření v mateřských, základních a středních školách vyhlásila dnes čínská vláda. Jde o nejnovější krok ve snaze omezit návyk Číňanů na tabák, který v zemi představuje jednu z nejvážnějších zdravotních hrozeb.

Proč příspěvek na bydlení pobírají i pracující lidé?

Mám starobní důchod 5. 650 Kč. Náklady na bydlení mám 5. 450 Kč. Příspěvek na bydlení je 3.115 Kč. Když řeknu, že jsem důchodce, pracovnice úřadu řekne, že to jí nezajímá. Je divné, že někdo bere příspěvek na bydlení a pracuje a já žádný jiný příjem nemám. Proč ten, kdo pracuje, ještě pobírá příspěvek na bydlení?

Život je jako bonboniéra

„Postupně jsem zjistil, že ať už se v naší práci zaměříme na cokoli, stáváme se v Česku průkopníky,“ říká v rozhovoru o sportu zdravotně znevýhodněných Ondřej Ješina z Fakulty tělesné kultury UP v Olomouci, jenž se věnuje problematice tělesné výchovy postižených.