Daily Archives: 15.1.2014

Kdo jsou kandidáti na ministra práce a sociálních věcí?

Nové jméno na post ministra práce a sociálních věcí chce sociální demokracie oznámit do konce týdne. Bohuslav Sobotka má podle svých slov v hlavě tři jména. Jaká to jsou, ale tají. S kandidáty se chce nejdřív setkat. Podle kuloárních informací by ministrem mohla být žena.

Beru si neplacené volno. Musím doplácet zdravotní pojištění?

Dotaz: Pracuji na zkrácený pracovní úvazek a vydělám si 6 000 Kč hrubého za kalendářní měsíc. K tomu pobírám invalidní důchod. Musím doplácet zdravotní pojištění? A co v případě, že si vezmu neplacené volno – také musím doplácet zdravotní pojištění?

Dopis nás zve na screeningové vyšetření. Proč bychom měli jít?

DOTAZ: Proč se lidi mají povinně podrobovat screeningovému vyšetření, aniž by jim dopředu byl sdělen důvod? ptá se čtenářka. Vždyť oficielně neexistuje na rakovinu žádná léčba. Proč se lidem neřekne důvod? Odpovídá mluvčí VZP…

Čeští vědci vyvinuli vakcínu, jež zastaví nádorové bujení u myší

Vědci z pražského Ústavu hematologie a krevní transfuze vyvinuli vakcínu, která dokáže zastavit nádorové bujení u myší. Využili při tom principu imunoterapie. Možná tak už není daleko doba, kdy podobná vakcína bude i pro lidi…

Herna má pomoci dětem s traumaty

Děti i dospělí z Dětského domova Dolní Čermná měli v pátek malou slavnost. Dostali novou psychoterapeutickou hernu. „Tato herna pomáhá postupnému zpracování traumat a těžkých životních zážitků z dětství. Neboli jinou formou odbourat emoční stres dětí, v příjemné atmosféře mohou emoce vyplout spíše na povrch a pak se s nimi pracuje,“ řekl ředitel Dětského domova Pavel Skřeček.