Archiv: Únor 2014

K bídě je předurčena. Vyrostla v děcáku, teď sotva uživí své syny

Mladá matka se ze všech sil snažila v životě obstát. Má ale smůlu a teď už neví, kudy kam.

Domov seniorů skončil, majitel má problémy se zákonem

O bývalého majitele domova pro seniory v Líchovech na Příbramsku Martina Maťhu se zajímá policie. Podezřívá ho z nedovoleného podnikání, za což muži hrozí až dva roky vězení.

Kde najdu na internetu formulář na příspěvek na automobil?

Je někde na internetu formulář žádosti o poskytnutí dotace na automobil pro tělesně postižené, jak mám postupovat, když chci o dotaci požádat?

Policie šetří týrání v nemocnici následné péče

Případ týrání v nemocnici následné péče v Ryjicích na Ústecku dále řeší policie. Ani po dvou měsících vyšetřování ale zatím nikoho neobvinila. Nicméně vedení nemocnice už ošetřovatelku, která měla bít pacienta, propustilo.

Feminizace chudoby na postupu

Podle obecně prospěšné společnosti proFem, rostou rizika chudoby žen a jejich dětí postižených domácím násilím. Konstatuje zoufalý nedostatek míst v azylových domech pro tyto matky s dětmi.

Otec zachránil syna, daroval mu část svých jater

Bez rychlé pomoci by nepřežil ani pár dnů, jeho stav se rychle zhoršoval. Půlroční Vojta (foto) na svět přišel s vrozenou cytomegalovirovou infekcí a cirhózou jater. Bez transplantace rozsudek smrti. Proto se odborníci z IKEM rozhodli pro výjimečný zákrok.

Jsem ráda, že budu dál žít… Vždyť je mi teprve šedesát

Šest hodin operovali urologové Jiřinu Olmrovou (60 let), když jí při vůbec první operaci tohoto druhu v Nemocnici v Karlových Varech vyjmuli močový měchýř prorostlý velkým nádorem. Rozhovor deníku MfD.

Jaký je rozdíl mezi domácí a zdravotní péčí..

Co je zdravotní a co sociální péče? To vysvětluje ředitelka agentury domácí péče Pomadol, která umožňuje klientům setrvat co nejdéle v jejich domácím prostředí.

Langerová odchází od Světlušky

Zpěvačka Aneta Langerová po devíti letech spolupráce opouští nadační fond Světluška. Na koncertech této organizace tak již zřejmě nevystoupí. Pohádala se s vedením nadace…

V mateřských školkách v centru Ostravy budou mít infrasauny

Centrální městský úřad Moravská Ostrava a Přívoz chce do svých mateřských škol pořídit infrasauny a inhalátory pro zlepšení zdraví dětí.