Archiv: Březen 2014

Nebezpečné umělé nehty

A teď jedno téma pro ženy. Také máte rády upravené nehty? Pokud patříte mezi uživatelky těch umělých, zejména akrylových, tak dávejte dobrý pozor. Ty můžou být totiž v řadě případů zdraví škodlivé.

Krása: Chceme posílit výhody spojené se zaměstnáváním zdravotně znevýhodněných

vaclav-krasa

Již od nás víte, že status OZZ byl ministrem Drábkem zrušen a mnohým méně postiženým lidem to přináší nemalé existenční problémy. MPSV v současné době podporuje jeho znovuzavedení. Vede se dialog o jeho nové podobě.

Pěstounem už rychleji

Pěstounů v Česku přibývá. Někde až o 100 procent. Stát je totiž začal více podporovat. Např., kdo se stará o 2 děti, dostane měsíčně odměnu 12 tisíc kč. A dalších až 5 tisíc na potřeby každého nezletilého. Na Pardubicku díky pilotnímu projektu navíc najdou děti náhradní rodiče dřív než ve zbytku republiky.

Po 40 letech poprvé uslyšela

V Británii hluchoslepé ženě (na snímku) voperovali kochleární implantát. Po čtyřiceti letech ve světě ticha se jí nyní vrátil sluch. Snímky a video z okamžiku, kdy poprvé v životě uslyšela a rozplakala se dojetím, obletěly celý svět.

Proč jsou sociálně vyloučení invalidé v Přerově chudáci?

Před několika lety si zřídil pan Mirga v Přerově na Dluhonské ulici za nadjezdem ubytovnu pro nezaměstnané, sociálně potřebné lidi. Ti jsou odkázáni na milost ubytovatele..

Po zavedení letního času podle americké studie přibývá infarktů

Den po zavedení letního času se o 25 procent zvyšuje počet srdečních záchvatů. Po přechodu na zimní čas jich naopak prakticky stejným poměrem ubývá.

I po roce čekají pacienti v ČR na léčebné konopí marně

Počátkem loňského dubna nabyla účinnosti tzv. konopná novela, jež umožnila dovoz a prodej konopí při léčbě některých závažných nemocí. Pacienti však dosud marně čekají.

Chybělo zařízení pro děti, matky si otevřely vlastní

Před několika lety českobudějovická radnice zrušila provoz rehabilitačních jeslí. A místní matky neměly kam dát své děti. Založili si tak své vlastní.

Odškodné i za ztrátu věcí, ke kterým máme citový vztah

Nový občanský zákoník, který letos vešel v platnost, přináší řadu novinek i v oblasti různých odškodnění. Má nárok na odškodné babička, které zraní psa? nebo když jí vysypou popel z urny?

Vědci v Dobrouči vyvíjejí „záplaty na srdce“

 Novou naději pro kardiaky nebo lidi s přerušenou míchou mohou být objevy, na nichž pracují vědci v Contipru v Dolní Dobrouči. Jejich partnery jsou mimo jiné univerzity v Cambridge nebo fakultní nemocnice Harvardu.