Archiv: Duben 2014

Průzkum: Více než polovina Čechů jsou velmi odolní

Čtvrtina Čechů loni neprostonala ani jeden den. Další třetina lidí strávila s nemocí v posteli nejvýše sedm dnů.   „Mezi námi je více než polovina zdravotně velmi odolných jedinců, které hned tak nějaká nemoc neskolí,“ uvedli autoři průzkumu.

Při léčbě přestávají zabírat i silná antibiotika, varuje WHO

Při léčbě bakteriálních infekcí přestávají zabírat i velmi silná antibiotika, která jsou při některých závažných onemocněních považována za „lék poslední záchrany“. Uvedla to dnes ve své nové zprávě Světová zdravotnická organizace (WHO), která takový vývoj považuje za alarmující.

Dorazilo léčebné konopí, ale pacienti zatím mají smůlu

Do Česka již dorazila první várka léčebného konopí z Nizozemska. Před několika dny ji přivezla firma Elkoplast Slušovice, která má jako jedna ze tří společností v republice licenci na jeho dovoz. Stále se ale neprodává…

Horolezci pomáhají autistům. A překonávají výsledky lékařů

V jablonecké aréně Makaku vzniká unikátní lezecký kroužek pro děti trpící autismem. Pomáhá jim najít nelehkou cestu z jejich mnohdy osamělého světa do reality ostatních. Pozitivní výsledky na sebe nenechávají čekat.

V nemocnici pacienti cvičí na chodníku

Posilovat klouby, svaly a vylepšovat si fyzickou kondici mohou nyní pacienti lůžkové části oddělení léčebné rehabilitace v českolipské nemocnici. Má jim k tomu pomoci speciální elektrický chodník, který nemocnice nově pořídila.

Může na mě gynekolog vymáhat sponsorský dar?

OTÁZKA :  Moje žena se za mnou přistěhovala do Prahy a shání nového gynekologa. Už opakovaně se setkala s tím, že by ji byli ochotni registrovat, ale jen za peníze, které nazývají sponzorským darem. Mohou vůbec něco takového požadovat?

Onkologickým ústavem prošlo už na 100 dobrovolníků

Masarykův onkologický ústav v Brně slaví desáté výročí dobrovolnictví v ústavu. Za tu dobu eviduje skoro 100 dobrovolníků. Nyní jich má 18 na sedmi odděleních, informovala mluvčí zařízení Zuzana Joukalová.

Lékař: Dlouhodobý průjem by lidé neměli podceňovat

I když průjem má prý jednou za rok každý člověk, není radno podle lékaře Jana Martínka ho podceňovat. Když trvá týdny až měsíce, střídá ho zácpa, může být příznakem rakoviny.

Jak si nechat u své pojišťovny proplatit zdravotní péči v zahraničí

Od úterý 22. dubna mohou občané ČR čerpat plánovanou zdravotní péči ve státech Evropské unie. Aby nedošlo k mylné interpretaci této směrnice, poskytla Všeobecná zdravotní pojišťovna podrobné vysvětlení toho, za jakých podmínek mohou klienti plánovanou péči v zahraničí čerpat a jak postupovat při žádosti o její refundaci.

Mohu si po pěti letech zažádat o příspěvek na auto?

Před pěti lety jsme si žádali o příspěvek na motorové vozidlo pro mou dceru. Má mentální postižení třetího stupně. Teď v květnu uplyne pět let. Slyšela jsem, že si můžeme znovu zažádat, ale nejsem si jistá jestli to nezměnili. Můžete mi prosím poradit?