Archiv: Květen 2014

Sociálně hendikepovaní nechtějí pracovat

Řada českých firem má problémy sehnat zaměstnance, a to navzdory vysoké nezaměstnanosti. I v Ústeckém kraji, v regionu s největším podílem lidí bez práce, chce pracovat jen každý třetí, odhaduje úřad práce.

„Přála bych si, aby se děti jako já už nikdy nerodily,“ říká Olga

„Přála bych si uzdravit se,“ říká Olga Joklová, devětadvacetiletá pacientka, která od narození trpí vážnou a nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel. „Ale vím, že v mém případě už to není možné, tak bych sobě i jiným přála normální život,“ dodává.

Tip na výlet pro vozíčkáře

Z blátivé cesty kolem přehrady na Černé Nise se stala luxusní promenáda. Lesy ČR tam vybudovaly nový chodník z dubového a modřínového dřeva, jenž je i pro vozíčkáře.

Inspekce odhalila v Praze rozinky,které obsahovaly minerální olej

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje před konzumací rozinek z Íránu kvůli obsahu minerálního oleje. Podezřelé dvousetgramové balení odhalili inspektoři v Globusu v Praze 5, sdělil zástupce tiskového mluvčího Radoslav Pospíchal.

Planeta zažívá epidemii obezity, nadváhu má každý třetí

Na světě obrovským tempem přibývá lidí trpících nadváhou a obezitou, od roku 1980 se jejich počet zvýšil mezi dospělými o 27 procent, mezi dětmi dokonce o 47 procent.

Sociální pracovníci chtějí zvýšit mzdy

Lidé, kteří se starají o postižené, staré a často velmi nemocné občany, tedy zaměstnanci v sociálních službách, nejsou dostatečně finančně oceněni.
Opakovaně to včera zaznělo na semináři, který se konal v poslanecké sněmovně ČR.

Invalidní důchodci v I. a II. stupni často netuší, že za ně stát neplatí důchodové pojištění

Spousta invalidních důchodců si myslí, že když pobírají důchod, automaticky jsou účastníky důchodového pojištění, a že se jim roky, po které jsou invalidními, započítají do starobního důchodu. Jak to ve skutečnosti je?

Ministr varuje před podvodnými léčiteli

Ministr zdravotnictví varoval vážně nemocné před podvodníky, kteří slibují zázračné vyléčení a vydělávají na jejich neštěstí. Kdo se s takovým případem setká, může to ohlásit na sarlatani@mzcr.cz.

Vozíčkáři se na skútru podívají k Hauswaldské kapli i Hučině

Vozíčkáři si mohou prohlédnout šumavskou přírodu i z míst, která jsou pro ně zatím těžko dostupná. Správa Národního parku Šumava připravuje na červen pro handicapované turisty výlety s doprovodem na skútru. První okružní trasy uspořádá kolem Stožce na Prachaticku a Rokyty na Klatovsku.

Postoj Čechů k psychicky nemocným je horší než v Anglii

Postoj k lidem s psychickou nemocí je v Česku výrazně horší než v Anglii, ukázala studie vědců Národního ústavu duševního zdraví a třetí lékařské fakulty Univerzity Karlovy.