Archiv: Červen 2014

Plánujete si koupit nové auto? Můžete dostat zpět DPH

Jak je to s vrácením DPH za nákup nového automobilu? V jakých případech se postiženému může koupě nového auta vyplatit a kdy je výhodnější si koupit starší vůz?

30 milionů rodině postiženého novorozence

Dnes vám v rubrice Hrdina týdne připomeneme příběh pětiletého Vojtíška a jeho rodičů. Vojta se narodil těžce postižený po komplikovaném porodu ve Vinohradské nemocnici. Od té doby je zcela odkázaný na své rodiče. O tom, že hrdinství má mnoho podob, vás přesvědčí obětavost manželů Vázlerových.  (ilustrační foto)

Neslyšící bojují za své zprávy

Zprávy ve znakovém jazyce jdou stranou, když se vysílají mimořádné pořady. Neslyšící mají smůlu. Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel už kvůli tomu České televizi poslala dopis.

Máme i kulturisty vozíčkáře

I v kulturistice sportují zdravotně postižení. Nevěříte? Přinášíme výňatek z článku „Kulturistům ubývají svaly. Chtějí se líbit“, jenž vyšel v sobotním Magazínu Práva.

Lékárny Dr.Max varují před lidmi lákajícími jejím jménem na akce

Společnost Česká lékárna holding varuje před prodejci, kteří pod záminkou předání cen od lékáren Dr. Max lákají lidi na své předváděcí akce. Firma, která zmíněné lékárny provozuje, zaznamenala za uplynulý týden několik takových případů, podle ní jde ale o podvod.

Ochránci duševně nemocných kritizují ČR za omezování pacientů

Mezinárodní Centrum advokacie duševně postižených (MDAC) kritizuje Česko za přístup k pacientům s psychickými nemocemi. Podle něj používání omezovacích prostředků za poslední desetiletí neubylo a dál se využívají i síťová lůžka.

Hradecká nemocnice musí ženě kvůli chybě zaplatit 50 tisíc

Fakultní nemocnice v Hradci Králové musí zaplatit matce za chybně vyhodnocený test v těhotenství 50.000 korun. V pátek o tom rozhodl hradecký krajský soud. O případu ve svých dnešních vydáních informují Mladá fronta Dnes (MfD), Právo a Hradecký deník.

Jak mohou audioknihy posloužit postiženým?

Světu vládne informační technika. Nezastavitelnému trendu už se přizpůsobily také knihy. Přínosem mohou být pro každého. Neocenitelné ale jsou pro postižené.

Pacienti získali nového zastánce….. VZP

Všeobecná zdravotní pojišťovna a obecně prospěšná společnost Koalice pro zdraví se dohodly na založení Pacientské rady VZP. Je to poprvé v historii, kdy některá zdravotní pojišťovna v Česku vytvořila oficiální fórum pro spolupráci s pacientskými organizacemi.

V Českém dni proti rakovině darovali občané téměř 14,5 milionu Kč

Téměř 14,5 milionu korun darovali občané ve sbírce Českého dne proti rakovině na boj se zákeřnou nemocí, kterou lékaři ročně zjistí až u 80.000 lidí, asi 29.000 zemře. Sbírku symbolizovanou žlutým květem letos poosmnácté pořádala Liga proti rakovině, konala se 14. května. Její součástí byla osvětová kampaň, která upozornila na to, že rakoviny plic v ČR přibývá o 1,5 procenta ročně, příčinou je kouření.