Daily Archives: 3.6.2014

Žádné testy SZPI neodhalily u cherry rajčat nebezpečné látky

Žádný z laboratorních testů Státní zemědělské a potravinářské inspekce neodhalil příčinu zdravotních potíží lidí, kteří konzumovali cherry rajčata z Maroka. Nepodařilo se to ani jiným dozorovým orgánům v Evropě. Příčinou nebyla ani bakterie Escherichia coli. Izolovaný kmen neprodukoval zdraví škodlivý shigatoxin, sdělila dnes v tiskové zprávě Eva Běťáková ze SZPI.

Sobotka je proti návrhu Babiše projednat poplatky a druhý pilíř

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je proti požadavku ministra financí Andreje Babiše (ANO) jednat o obnovení poplatku za pobyt v nemocnici a o druhém pilíři důchodové reformy. Nevidí důvod měnit koaliční smlouvu.

Voperovaný implantát podpoří růst nové chrupavky v koleni

Kolagenový implantát, který dnes voperoval ortoped a sportovní traumatolog František Picek do kolena pacientovi v Oblastní nemocnici Kladno, podpoří růst nové chrupavky. Unikátní operační metodu jako první v zemi provedli v dubnu lékaři v Brně.

Minimální mzda se od ledna zvedne na 9000 korun

Minimální mzda se od ledna příštího roku nejspíše zvedne o 500 korun na 9000 korun. Dohodla se na tom včerejší tripartita, tedy zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů.

Kam se mohu objednat na vyšetření na Downův syndrom?

Ráda bych využila příspěvek 500 Kč od VZP na prvotrimestrální screening, ale nevím, kde se na toto vyšetření objednat. Můj gynekolog ho nedělá…

Příčina bolesti hlav a páteře se prý často skrývá v posteli

Čeští pacienti řeší bolesti zad a hlavy nejčastěji pomocí prášků na bolest, návštěvou lékaře a rehabilitací. Že mohou bolest významně omezit například tím, že nebudou spát na staré proležené matraci, to si uvědomuje jen zhruba každý pátý.

Přišel jsem o levou nohu a mám řidičák. Musím někoho informovat?

Jeden z našich čtenářů se ptá, zda když přišel o levou nohu a má řidičák, musí informovat lékaře a policii. Jak na danou skutečnost myslí naše zákony?

Jak se vyvarovat zbytečného plýtvání tělesnou energií?

Víte, že vás jablko po ránu probere účinněji než šálek kávy? Nebo že vlažná sprcha lépe osvěží váš organismus než studená? O několika možnostech, jak dodat tělu více energie, píše francouzský server Gentside.