Daily Archives: 5.6.2014

Největší mýty o slunečních brýlích. Jak je to doopravdy?

Největší mýty o slunečních brýlích jsou například, že cena zaručuje kvalitu, čím tmavší skla, tím lepší, jedny brýle stačí….To jsou příklady mylných názorů, kterým lidé podléhají. Přečtěte si, co o nich říká známý oční lékař…. 

Marksová: Chceme, aby se vyplatilo pracovat a nikoli žít ze sociálních dávek

Zvýšení minimální mzdy na 9 000 korun od ledna 2015 bylo hlavním tématem diskuse, které se zúčastnila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v rozhovoru na ČRo – Radiožurnálu.

Mám částečně amputované obě nohy. Mohu si požádat o příspěvek na auto?

DOTAZ: Jsem diabetik a už si 10 let píchám inzulín. Kvůli diabetu mám pravou nohu amputovanou nad kolenem ve stehně a u levé jsem přišel o všechny prsty a spodní plošku, takže mi zůstal jen pahýl. Mám průkaz ZTP/P, příspěvek na mobilitu a příspěvek na péči I. stupně, 800 Kč. Mohu si požádat o příspěvek na automobil?

Vynálezci pomáhají hendikepovaným

Nejlepším nápadem letoška je mobilní aplikace pro nevidomé BlindShell. Za číslo jedna jej považuje odborná porota soutěže Nápad roku. Na handicapované míří i další z letošních nápadů. Sociální síť Disway, která mapuje bezbariérová turistická místa pro lidi s různými druhy handicapů.

Mosty ke světu lidí s handicapem

Sociální podniky: Najít si stabilní zaměstnání je výzvou i pro zdravého člověka. Pro handicapované jedince je ale takový úkol často téměř nesplnitelný. V jejich snažení se jim pokouší pomoci tzv. sociální podniky.

Soud potrestal matku a druha za nepodávání inzulínu dítěti

 Hradecký krajský soud potrestal 15 lety vězení matku šestiletého chlapce a jejího druha, kteří dítěti trpícímu cukrovkou nepodávali inzulín. Chlapec zemřel loni v dubnu. Dnešní verdikt dosud není pravomocný, obžalovaní se proti němu odvolali.