Daily Archives: 10.6.2014

FN Plzeň hledá dárce krve, má jí nedostatek

Dárce krevních destiček (trombocytů) hledá akutně hematoonkologické oddělení plzeňské fakultní nemocnice. Koncentráty krevních destiček jsou nezbytnou součástí léčby například u pacientů s s různými druhy leukémií, útlumy krvetvorby, pro lidi, kteří podstupují protinádorovou chemoterapii nebo transplantaci kostní dřeně.

Nemocnice kvůli horku přijímají o třetinu pacientů více

Pražské nemocnice kvůli horku přijímají přibližně o třetinu pacientů více než normálně.  I záchranka hlásí asi o třicet procent víc výjezdů…

Papež kvůli nemoci zrušil už druhý den audiencí

Papež František dnes kvůli neupřesněné lehké nemoci zrušil už druhý den soukromých audiencí i ranní mši. Už ve středu ale má předsedat generální audienci, informovala agentura AP.

Kraje chtěji na státu peníze pro sociální služby

Vláda včera jednala s hejtmany mimo jiné o způsobu financování sociálních služeb. Od příštího roku by měla tato zodpovědnost přejít na kraje, jejichž zástupci ale žádají, aby stát ve střednědobém výhledu zafixoval částku, kterou jim poskytne.

Kurzy sebeobrany pro nevidomé

Kurzy sebeobrany pro nevidomé konečně zde, pro pořádání těchto kurzů se rozhodlo středisko Teiresias s Fakultou sportovních studií Masarykovy univerzity.

Nechceme, aby inspekce sociálních služeb přešla na kraje

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS), Svaz měst a obcí ČR (SMO) a Národní rada osob se zdravotním postižením ČR (NRZP) důrazně odmítají plánovaný přechod inspekcí kvality sociálních služeb z Úřadu práce ČR na krajské úřady.

MPSV vyhovělo žádosti Klokánků, šesti zařízením udělilo výjimku do konce roku

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová rozhodla na základě žádosti Fondu ohrožených dětí (FOD) o rozklad o prodloužení výjimky pro šest dětských Klokánků. Chce, aby se děti přesouvaly postupně.

Alergie na bodnutí hmyzem někdy může ohrozit život

Prudká reakce organismu, takzvaný anafylaktický šok, který se může vyvinout po bodnutí hmyzem, je noční můrou mnohých alergiků. Takováto reakce totiž přímo ohrožuje život. Lékaři Nemocnice Na Homolce radí…

Ruský mág chce slepé Čechy naučit vidět

Reportáž TV Nova o zvláštní metodě ruského mága Marka Komissarova, jak se naučit vidět se zavřenýma očima. Chce také slepým a slabozrakým ukázat reálnou cestu, jak uvidět okolní svět.

V benefičním závodě pro autisty plavalo po Vltavě 1413 kachniček

Ve Vodáckém areálu v Českém Vrbném u Českých Budějovic místo lodí plavala v neděli po divoké vodě hejna žlutých plastových kachniček. Hřiště BezBot spolu s jihočeským sdružením APLA a sdružením I-My tam pořádalo benefiční závod. V tropickém vedru ho sledovaly stovky diváků. Podařilo se vybrat 113.000 korun.