Daily Archives: 11.6.2014

Mám nárok na rodičovský příspěvek?

DOTAZ: Chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na rodičovský příspěvek a v jaké výši? Slyšela jsem, že si mohu určit délku, po kterou budu rodičovský příspěvek pobírat. Musím splnit nějaké podmínky?

VZP rozdělí dárcům krve pět milionů

Pět milionů korun vyčlenila letos VZP na příspěvky pro své klienty, kteří darují krev, krevní plazmu nebo kostní dřeň. Jde o více než dvojnásobek toho, kolik dárcům na příspěvcích vyplatila loni. Na sobotu 14. června připadá Světový den dárců krve….

V metru řádil invalidní důchodce.

V dnešní době už neplatí, že škody páchají jen výrostci a nepřizpůsobivý občané, zde uveden rozhovor, kdy na páchání škody účastnil invalidní důchodce v pražském metru, kdy řešil nefunkčnost pojízdných schodů

Kolem Černého moře

Filip, Tomáš a Renda podnikli výpravu na dvou čtyřkolkách a BMW 800 GS kolem Černého moře. Na tom by nebylo nic zas až tak zvláštního, kdyby dva členové výpravy nebyli na invalidním vozíku. Povídali jsme si o přípravách i průběhu neobyčejné cesty.

Odbory sociálních služeb žádají růst platů o 5 pct

Odbory pracovníků v sociálních službách požadují pro příští rok růst platů o pět procent. Přidání o 3,5 procenta, které slíbila vláda, považují za nedostatečné. Poukazují na nízké výdělky těch, co se starají o postižené či seniory.