Daily Archives: 23.6.2014

Svaz pacientů chce částečnou úhradu bezlepkové stravy

Svaz pacientů navrhuje, aby zdravotní pojišťovny hradily lidem s celiakií bezlepkovou stravu do výše 12.000 korun ročně. Na tiskové konferenci ve Sněmovně to dnes uvedla místopředsedkyně svazu a senátorka Alena Gajdůšková (foto, ČSSD), podle níž je již návrh předjednaný s ministrem zdravotnictví Němečkem.

Firma PRO BIO zprovoznila na Šumpersku nový bezlepkový mlýn

Obchodní společnost PRO BIO ve Starém Městě pod Sněžníkem na Šumpersku uvedla do provozu nový bezlepkový mlýn. Firma už loni zprovoznila balírnu pro bezlepkové potraviny. „Celkem jsme do bezlepkového projektu investovali téměř 17 milionů korun,“ řekl spolumajitel firmy PRO BIO Martin Hutař.

Účast na prevenci rakoviny střeva stoupla u ZPMV o 66 pct.

O 66 procent stoupla účast klientů Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra (ZPMV) na preventivním vyšetření rakoviny tlustého střeva a konečníku. ČTK to řekla mluvčí největší zaměstnanecké pojišťovny s 1,2 milionu klientů Hana Kadečková.

V Národním dni hemofilie představuje výstava život s nemocí

V dnešním Národním dni hemofilie se lidé mohou seznámit na fotografické výstavě s problematikou života dětí s poruchou srážlivosti krve. Do konce června je v pražském Divadle v Dlouhé k vidění 11 fotografií zachycujících 11 dětských příběhů.

Vinohradská nemocnice má dát 30 mil. rodině postiženého chlapce

Obvodní soud pro Prahu 10 dnes nepravomocně přiznal 30,3 milionu korun jako odškodné rodině postiženého chlapce. Zaplatit ho má pražská Vinohradská nemocnice, kde se chlapec narodil v roce 2009 ochrnutý.

Valorizace důchodů má podporu parlamentu

Vládní návrh valorizace důchodů schválili poslankyně a poslanci napříč celým politickým spektrem. Cílem opatření, která vejdou v platnost od ledna 2015, je zlepšit postavení seniorů a posílit jejich sociální ochranu.