Daily Archives: 26.6.2014

Pacienti získali nového zastánce….. VZP

Všeobecná zdravotní pojišťovna a obecně prospěšná společnost Koalice pro zdraví se dohodly na založení Pacientské rady VZP. Je to poprvé v historii, kdy některá zdravotní pojišťovna v Česku vytvořila oficiální fórum pro spolupráci s pacientskými organizacemi.

V Českém dni proti rakovině darovali občané téměř 14,5 milionu Kč

Téměř 14,5 milionu korun darovali občané ve sbírce Českého dne proti rakovině na boj se zákeřnou nemocí, kterou lékaři ročně zjistí až u 80.000 lidí, asi 29.000 zemře. Sbírku symbolizovanou žlutým květem letos poosmnácté pořádala Liga proti rakovině, konala se 14. května. Její součástí byla osvětová kampaň, která upozornila na to, že rakoviny plic v ČR přibývá o 1,5 procenta ročně, příčinou je kouření.

Evropští soudci začínají podporovat eutanazii

Soudy v Británii a ve Francii dnes vydaly důležité verdikty, které se týkají asistované sebevraždy a práva na důstojné ukončení života nevyléčitelně nemocných. Směřují ve prospěch zastánců eutanazie.

Ministerstvo varuje před panenkou s ftalátem narušujícím plodnost

Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečnou panenkou z Číny, jejíž hlavička obsahuje více než stonásobek povoleného množství ftalátu DEHP.