Archiv: Červenec 2014

Počet případů snížení či odnětí nemocenského se meziročně zvýšil

Od začátku roku do konce června 2014 provedli pracovníci okresních správ sociálního zabezpečení 74 692 kontrol dodržování režimu dočasně práceneschopného pojištěnce. Jejich výsledkem bylo odnětí nebo snížení nemocenského 1 255 osobám. Oproti stejnému období roku 2013 se počet postihů zvýšil o 130.

Zítra začíná Parkinsoniáda

Pohyb a psychická pohoda. To jsou dva základní předpoklady pro důstojný život lidí s Parkinsonovou nemocí a roztroušenou sklerózou. Nejen proto se tito  nemocní setkají na začátku srpna (od 1. – 3. 8.) v Dubňanech na Hodonínsku, aby se zapojili do středoevropské Parkinsoniády.

Dokážete poznat psychopata na pracovišti?

Všichni jsme už v životě narazili na spolupracovníky, s nimiž bychom se raději nesetkali. Mohli být hrubí, mohli být záludní, anebo s nimi jen bylo těžké vyjít. Nemohli ale ve skutečnosti být psychopatem? ptá se zpravodajský server news.com.au.

Třetina Čechů mylně soudí, že proti žloutence C lze očkovat

Každý třetí Čech si myslí, že před žloutenkou C chrání očkování. Vakcína ale neexistuje, připomínají lékaři při příležitosti Světového dne hepatitidy, jenž byl v pondělí. Očkuje se proti žloutence A zvané nemoc špinavých rukou a proti žloutence B, která se stejně jako žloutenka C přenáší krví.

MZ upozorňuje na konopný gel bez požadovaných údajů

Ministerstvo zdravotnictví upozorňuje na prodávaný konopný gel, který má tlumit bolesti svalů, šlach a otoky kloubů. Na jeho obalu není uveden výrobce ani dovozce, a toxikologická střediska tak nemají v případě zdravotních potíží po aplikaci gelu možnost zjistit informace o jeho složení a zvolit rychlé lékařské ošetření.

Ministerstvo opět varuje před čínskými panenkami s ftaláty

Ministerstvo zdravotnictví varuje před třemi plastovými panenkami z Číny, které obsahují nadměrné množství ftalátu DEHP. Tato látka se může při hře dostat přes sliny do těla dítěte a nepříznivě ovlivňovat plodnost.

Hluché dívce voperovali implantát do obou uší zároveň

Pětiletá dívka dostala při červencové operaci ve Fakultní nemocnici v Brně kochleární implantát do obou uší zároveň. V Česku se tak stalo poprvé. Díky implantátům již brzy uslyší…

Česko kvůli ebole zatím nechystá zvláštní opatření

Česká republika zatím nechystá zvláštní opatření v souvislosti s virem ebola, který se šíří západní Afrikou. V pondělí hlavní hygienik Vladimír Valenta předloží zprávu o možných rizicích nákazy pro Česko. Ebola v západní Africe zabila už více než 670 lidí.

Počty úrazů dětí stouply o prázdninách jako vždy na dvojnásobek

Počty dětských úrazů stouply v červenci jako o každých prázdninách na dvojnásobek. Úrazy jsou podle statistik příčinou 40 procent úmrtí dětí do 14 let, v létě hlavně při sportu, jízdě na kole, tonutí či po skocích do vody.

Dostali jste příspěvek na auto před rokem 2012? Můžete si znovu zažádat dříve

Informovali jsme Vás, že od roku 2011 si můžete zažádat o příspěvek na auto pouze jednou za deset let. Náš pozorný čtenář nás však upozornil na skutečnost, že ten, kdo získal příspěvek před rokem 2012, si může znovu zažádat již po pěti letech.