Archiv: Srpen 2014

Slovinští důchodci jezdí na výměnu do Španělska

Mohli bychom si myslit, že senior, který se odebral do domova důchodců, může udělat kříž nad cestováním a dovolenou v zahraničí. Avšak nový projekt jedné sociální sítě ve Slovinsku prokazuje opak, píše agentura AFP.

Přijmeme korektora a marketingového pracovníka

Do redakce invArena přijmeme korektora a marketingového pracovníka na částečný úvazek.

Šikana vozíčkáře může diváky bavit

Francouzští akrobaté přivezli na Letní Letnou představení Extremités plné dechberoucího balancování a nekorektního humoru.

Jak číst obaly potravin

Vybírat v obchodě potraviny nejprve podle složení a výživové hodnoty a až na druhém místě podle ceny radí odbornice na zdravou výživu Karolína Hlavatá.

V akvaparku v Čestlicích se bude o víkendu učit první pomoc

Masírovat srdce, vytáhnout tonoucího z vody či bezpečně ošetřit krvácející ránu se o víkendu mohou naučit návštěvníci akvaparku v Čestlicích.

MPSV varuje před podvodnými poskytovateli sociálních služeb a vydává desatero pro seniory

Ministerstvo práce a sociálních věcí v reakci na informace médií a ve snaze ochránit občany České republiky před zneužitím, vydává desatero pro seniory i pro jejich rodinné příslušníky.

V září přibývá dětských úrazů, školáci padají z kol i koní

Září patří k měsícům s nejvyšší četností dětských úrazů. Méně jich je jen v prvních dnech nového školního roku. Podzim provázejí pády z kola, na in-line bruslích i z koně. Časté jsou úrazy na trampolíně i při míčových hrách.

Hasiči a strážníci připomněli v Brně cíl tzv. kbelíkové kampaně

Dvacet brněnských strážníků a stejný počet jihomoravských hasičů se dnes v Brně zapojilo do celosvětové „kbelíkové“ kampaně. Jejím cílem je finančně přispět na vážné onemocnění amyotrofická laterární skleróza.

SZPI našla v potravinovém doplňku Tribulus 60cps látku THC

V doplňku stravy Tribulus 60cps, který slouží pro rychlý růst svalů sportovců, našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) látku THC, tedy tetrahydrocanabiol.

Úřad práce začíná opět využívat poukázky

Úřad práce začne od září intenzívněji využívat pro výplatu dávek pomoci v hmotné nouzi poukázky. Chce tak předejít tomu, aby lidé dávky utráceli za alkohol a cigarety. V pátek o tom informovala mluvčí úřadu Kateřina Beránková.