Archiv: Září 2014

Snadná výměna průkazů OZP? Smeteno ze stolu

Minulý týden jsme vás informovali o způsobu, jak plánuje MPSV vyměnit stovky tisíc průkazů OZP do konce roku 2015. Pravicové strany to ale smetly ze stolu.

Vyšetřit za rok sto tisíc postižených? To nejde stihnout

MPSV chce pomoci lidem s postižením, kteří mnohdy bojují s nepříznivými lékařskými posudky. Jenže právě pro nový posudek nyní budou muset zamířit, pokud se včas nezmění zákon. Rozhovor MfD se ředitelem legislativního odboru Národní rady osob se zdravotním postižením Janem Hutařem (foto).

Končí mi nemocenská, ale zdravotní potíže přetrvávají. Co mám dělat?

Dotaz: Jsem dlouhodobě v pracovní neschopnosti (operace páteře). Je mi 57let. Jelikož zdravotní problémy neustoupily, vrátit se do zaměstnání na plný úvazek bych zdravotně nezvládla. Jinou práci pro mne nemají. Před týdnem jsem podala žádost o ID. Bohužel 21.10. mně končí podpůrčí doba PN. Co mám dělat, když rozhodnutí do té doby nebudu mít?

Otcové opouštějí postižené děti

 Každá 12. rodina s handicapovanými dětmi se podle průzkumu rozpadá kvůli náročné péči. Otcové život v těchto rodinách nezvládají a odcházejí…

Že nemoc rodinu posílí, to říkají hlavně laici

Čtvrt století pracuje docent Jan Michalík z olomoucké univerzity s rodinami, které pečují o postižené a těžce nemocné. A upozorňuje, že jde vždy o velkou zátěž.

Nevidomá Nikolka může hrát na vlastní harmoniku

Nevidomá Nikola Bukociová z Lokte má konečně vlastní harmoniku. Včera ji v Karlových Varech převzala od zástupců zdejšího Lions clubu.

Dělníci uřízli značku, nevidomý se zranil

Nevidomí lidé si v pátek vyzkoušeli chůzi s vodicím psem a s bílou holí v historickém centru Jihlavy. Asi kilometr a půl dlouhou trasu, začínající na Masarykově náměstí, jich absolvovalo 18, přijeli z Prahy, Brna a z několika dalších míst.

Jsem pacifistka, nenávidím vše, co je spojeno se zabíjením nevinných lidí pro peníze, bohatství, náboženství

Rozhovor se zastupitelkou města Soběslavi a kandidátkou KSČM do zdejšího zastupitelstva Růženou Domovou

Češi na dovolené více sportují, přibývá vážných úrazů

Letos výrazně stoupl počet pojistných událostí, které se přihodily Čechům na dovolené v zahraniční následkem sportování nebo různé adrenalinové zábavy. Typické jsou úrazy na kolech, čtyřkolkách nebo i vodních skútrech. Úrazy bývají vážné, náklady jdou do statisíců korun.

Ministerstvo varuje před nebezpečnými gely a solemi do koupele

Ministerstvo zdravotnictví varuje před používáním několika koňských gelů a solí do koupele. Na jejich obalech jsou nepravdivé údaje. Výrobky nemají v Evropské unii stanovenou takzvanou odpovědnou právnickou či fyzickou osobu, která by v případě potřeby informovala o jejich složení. To je v rozporu s předpisy EU, sdělil hlavní hygienik Vladimír Valenta.