Daily Archives: 2.9.2014

Policie zadržela ve střešovické nemocnici muže s pistolí

Policie zadržela muže, který v budově urgentního příjmu střešovické nemocnice dopoledne ohrožoval přítomné zbraní. Policisté jej paralyzovali pomocí taseru a nyní ho vyslýchají.

Soud se zastal duševně nemocných, kteří zpětně zpochybní podpis

Ústavní soud (ÚS) se zastal duševně nemocných, kteří zpětně zpochybní svůj právní úkon, třeba sporný podpis na smlouvě či směnce. Justice od nich nemůže očekávat stoprocentní důkazy o vlivu choroby v daném okamžiku.

Paralympionik Ježek se zranil. Jeho stav je vážný

Šestinásobný paralympijský vítěz v cyklistice Jiří Ježek (na snímku) měl na mistrovství světa v americkém Greenville v nedělním silničním závodu těžký pád. Po kolizi při hromadném spurtu v cílové rovince zhruba 200 metrů před cílem, kdy bojoval o cenný kov, utrpěl mnohočetná zranění a po operaci je jeho stav vážný.

Rodiče nemocného Brita chtěli nechal dítě léčit v ČR

Vážně nemocný chlapec, kterého bez vědomí lékařů odvezli jeho rodiče z nemocnice v Británii, byl objeven ve Španělsku. Otec tvrdí, že rodina chtěla dítěti zajistit speciální léčení v České republice.

Ústecká nemocnice představuje nedonošené děti z regionu

Do konce září si můžou návštěvníci ústecké Masarykovy nemocnice prohlédnout fotografie nedonošených dětí, které se v kraji narodily. Výstava navazuje na putovní expozici představující osudy nedonošených dětí sdružení Nedoklubko.

Při akčních filmech se prý tloustne více než při talk show

Větší šanci přibrat na váze při sledování televize mají diváci akčních filmů než lidé preferující poklidnější pořady. Tvrdí to studie amerických vědců, jejichž experiment sledoval, kolik toho lidé sní během rozličné televizní podívané.

V Berlíně se otevře památník duševně nemocným obětem nacismu

V Berlíně se dnes otevře pro veřejnost památník obětem nacistického likvidačního programu, v jehož rámci bylo zavražděno na 70.000 duševně nemocných.