Daily Archives: 16.9.2014

V Nymburku dnes demonstrovali lidé kvůli zápachu

Asi 60 lidí dnes demonstrovalo na náměstí v Nmyburku kvůli údajnému toxickému zápachu, který podle nich uniká z továrny Azos. Lidé, kteří bydlí poblíž továrny, mají problémy s dýcháním a pálí je oči, řekl spoluorganizátor demonstrace Petr Novák.

Fakultní nemocnice Brno provede ročně kolem 60 amputací končetin

Lékaři Fakultní nemocnice Brno každoročně provedou zhruba u 60 lidí amputaci ruky nebo nohy, dnes řekla mluvčí nemocnice Anna Mrázová. Pacienti utrpí jak fyzickou, tak psychickou újmu.

Ebola zabila v Africe podle nové bilance skoro 2500 lidí

Virus smrtící eboly zabil v západní Africe 2461 lidí, tedy polovinu z 4985 nemocných. V nejnovější bilanční zprávě to dnes oznámila Světová zdravotnická organizace (WHO).

SZPI našla v polských párcích velké množství nedeklarované sóji

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odhalila při kontrole párky vyrobené v Polsku, které obsahovaly velké množství sóji.  

Reforma zamrzla!

Platforma pro transformaci systému péče o lidi s duševním onemocněním zaslala otevřený dopis předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi a ministrům…Odborníci si stěžují, že s psychiatrickou péčí se nic neděje…

Postižení neuspěli. Minimální mzda se jim nezvýší

Včera vláda schválila zvýšení minimální mzdy na 9 200 Kč, nařízení vejde v platnost od prvního ledna 2015. Zvýšení se však netýká příjemců invalidních důchodů. Těm zůstane minimální mzda na osmi tisících. Vláda tak smetla kompromisní návrhy, které jí postižení předkládali. Odůvodnění si můžete přečíst v tiskové zprávě MPSV.

Adrenalin bez Bariér

Jsou na vozíku, ale nechtějí se připravit o adrenalinové zážitky. K plnohodnotnému životu podle nich patří i trochu si zablbnout. Proto založili sdružení Adrenalin bez Bariér. Tady ukazují vozíčkářům extrémní sporty, jako je vodní lyžování, seskoky padákem, nebo lezení po skalách.

Průvodce Prahou pro mentálně postižené

Hlavní město Praha má novou knížku průvodce. Stejně jako v dalších sedmi evropských metropolích usnadní cestování lidem s mentálním postižením a vytvářeli ji sami mentálně postižení.

Promoce asistenčních psů

Když se řekne slovo promoce, tak si asi každý představí předávání diplomů vysokoškolákovi. Jak se ale podle televize Barrandov ukázalo, promovat mohou i psi.

V Londýně začaly hry pro hendikepované

Britský princ Harry zahájil v londýnském olympijském parku sportovní hry pro handicapované vojáky. Utká se tu víc než 400 soutěžících z třinácti zemí světa.