Daily Archives: 18.9.2014

Kontrola nymburské firmy Azos neprokázala překročení limitů

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) nezaznamenala žádné překračování emisních limitů v nymburské společnosti Azos, proti které se bouří někteří obyvatelé města. Tento týden demonstrovali na náměstí Nymburka kvůli údajnému toxickému zápachu, který podle nich z firmy uniká a mají z něj zdravotní problémy. Informace o žádném pochybení ani překračování povolených norem firmy Azos uvádí ČIŽP v protokolu o kontrole.

Argentina soudí lékaře kvůli údajným krádežím dětí za vlády junty

V Argentině začal soud se dvěma lékaři a porodní asistentkou obviněnými z únosů dětí, které se za vlády vojenské junty narodily levicově smýšlejícím politickým vězenkyním. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Dětské centrum ve Strančicích se bude stěhovat do Chocerad

Dětské centrum ve Strančicích u Prahy se bude stěhovat do bývalé léčebny v Choceradech na Benešovsku. Zařízení pro handicapované děti totiž ve Strančicích nemůže využívat okolní pozemky, které byly vráceny restituentce.

Mezi těhotnými prudce roste zájem o screening Downova syndromu

Příspěvek na screening Downova syndromu nabízí VZP budoucím matkám od května. Zatímco v prvním měsíci ho využilo jen 234 žen, nyní se již pravidelný měsíční průměr pohybuje kolem 900.

ČPZP varuje před podvodníky, kteří zneužívají její jméno a vnucují předražené zubní kartáčky

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna varuje před podvodníky, kteří zneužívají jméno pojišťovny a jejím klientům se snaží prodat předražené zubní kartáčky. ČPZP ale žádné takové aktivity nevykonává a nemá s těmito praktikami nic společného.

Kojení podle studie chrání dítě před obezitou

Kojení chrání dítě před obezitou, ochrana je o to větší, čím déle je kojeno. Vyplývá to ze studie Státního zdravotního ústavu. Význam kojení v prevenci obezity připomene Týden kojení, který Česko má od 15. do 21. září.

ČSSZ mi nechce přiznat ID. Co mám dělat?

Dotaz: Po dlouhodobých zdravotních komplikacích jsem požádal o invalidní důchod, ale žádost mi byla Českou správou sociálního zabezpečení zamítnuta. Jakým způsobem se mohu proti tomuto rozhodnutí odvolat?

Čím víc dětí, tím větší penze

Odborná komise pro důchodovou reformu zřízená Sobotkovou vládou se snaží motivovat k plození dětí. Chce tím posílit příští generaci plátců daní a pojistného…

První pacient, jenž po transplantaci jater už nemusí brát imunosupresiva

V pražském IKEM provedli poprvé v Česku operaci, při níž pacientovi s akutním selháním jater odstranili jen půlku tohoto orgánu a místo ní mu transplantovali lalok jater od zemřelého dárce. Celosvětově ojedinělá operace muže, kterému zbývalo jen několik dní života, zachránila.

Nemocnice Klatovy chce jednat s lidmi o odškodnění

Klatovská nemocnice vyzvala rodiny všech dětí, kterým svým jednáním ublížil bývalý primář dětského oddělení Jiří Havránek trpící psychickým onemocněním, aby se přihlásily. V případě, že budou splněny právní nároky, nebrání se ani vyplacení odškodného.