Daily Archives: 22.9.2014

Nevidomému uznali příspěvek na péči až na poslední pokus

Konečně se dočkal obnovení příspěvku na péči. Nevidomý diabetik po infarktu totiž skončil po sociální reformě s almužnou. Posudkový lékař mu totiž jako příspěvek na péči ponechal z původních 4 tisíc korun pouhých 800.

Slíbil koupelnu pro postiženého. S penězi ale zmizel

Policisté hledají muže, kterého poslal soud v létě do vězení za to, že si před dvěma lety vzal peníze od paní Křížové z Chomutova, aby přestavěl koupelnu pro jejího syna, který je postižený.

Příprava na IT zakázky MPSV probíhá podle plánu, výplata dávek ohrožena nebude

Proces příprav zakázek, ze kterých vzejde nový dodavatel IT systému pro MPSV a výplatu sociálních dávek, probíhá od samého začátku podle plánu. Samotná výplata nepojistných sociálních dávek a dávek státní politiky zaměstnanosti v současné době ani v blízké budoucnosti není ohrožena.

Čeští sportovci se na hrách Speciální olympiády neztratili

Mezi dvěma tisícovkami soupeřů ze skoro šesti desítek států se 22 reprezentantů ČR rozhodně neztratilo. Čeští sportovci s mentálním postižením si z letošních evropských letních her Speciální olympiády v belgických Antverpách vezou domů 12 zlatých, osm stříbrných a 11 bronzových medailí.

Začínají Srdíčkové dny, přispět na postižené děti lze do pátku

V Česku dnes začínají Srdíčkové dny. Celostátní sbírku na pomoc těžce postiženým dětem pořádá už popatnácté sdružení Život dětem. Zájemci si budou moci až do pátku od dobrovolníků v ulicích pořídit za 30 korun magnety a za 35 korun přívěsek ke klíčům či reflexní přívěsek.