Daily Archives: 24.9.2014

Tchán má cukrovku a přišel o nohu. Má nárok na příspěvek na auto?

Dotaz: Tchán má těžkou cukrovku a přišel o nohu. Zatím je ještě v nemocnici. Má nárok na příspěvek na auto? Je již v důchodu a potřebuje na nákupy, k lékaři a dětem. Také nevlastní řidičský průkaz, je možné auto napsat na syna? Mohu o příspěvek žádat, když je ještě v nemocnici? Jak dlouho vyřízení trvá?

VZP zahrnula do očkování proti rakovině vůbec poprvé i chlapce

HPV viry jsou nebezpečné i pro muže. VZP se proto rozhodla, že chlapcům ve věku 11 až 13 let nabídne příspěvek 2 000 korun na vakcínu Silgard.

Humanitární krize na východě Ukrajiny

Na východě Ukrajiny v oblastech bojů mezi separatisty a ukrajinskou armádou je kritická humanitární situace. Lidé po celé měsíce nedostávají důchody, sociální dávky, trpí velkým nedostatkem léků, například diabetici a astmatici jsou tak v ohrožení života.

Podvodníci se snaží zmocnit osobních dat klientů VZP, zneužívají výměnu průkazů

Nepoctivci zneužívají skutečnosti, že VZP od června 2014 do února 2015 plánuje vyměnit průkazy bezmála čtyř milionů pojištěnců. Obcházejí domácnosti a tvrdí, že vybírají již neplatné „kartičky“.

Potřebujeme o třetinu více dárců kostní dřeně, odhadují lékaři

V těchto dnech Český národní registr dárců dřeně (ČNRDD) dosáhl 50.000 registrovaných dobrovolných dárců. Viktor Kyndr, který je možná tím jubilejním, se původně zaregistrovat nešel. O této možnosti se dozvěděl až ve chvíli, kdy byl odmítnut při snaze darovat krev, protože krve jeho krevní skupiny je přebytek.

Hořelo v nemocnici ve Frýdku-Místku, šest pacientů se stěhovalo

Menší požár zasáhl v noci na dnešek místnost v budově frýdecko-místecké nemocnice. Její personál musel přestěhovat šest imobilních pacientů. Škoda ještě nebyla vyčíslena, ale může jít do milionů, řekla mluvčí nemocnice Jolana Filipová.

Léčba pětiletého Brita Ashyi Kinga probíhá bez komplikací

Léčba pětiletého britského chlapce Ashyi Kinga probíhá podle plánu, žádné komplikace nenastaly, sdělily mluvčí obou zainteresovaných zdravotnických zařízení, Pavlína Daňková z Fakultní nemocnice Motol a Iva Taťounová z pražského protonového centra.