Archiv: Listopad 2014

Hoch po běžné operaci ochrnul. A nemocnice nemá záznamy, soudu dala kopie

Místo originálů, které měla předložit u městského soudu, odevzdala Fakultní nemocnice Brno pouze kopie. Část původní dokumentace ze dnů, kdy v ní byl hospitalizován Matěj Kocián, který kvůli potížím po odstranění krčních mandlí ochrnul, se totiž ztratila.

Informace MZ o nebezpečném univerzálním mlýnku

Informace MZ ČR o nebezpečném výrobku Univerzálním mlýnku (Universal mincer, Culinaria, BANQUET FOR YOUR HOME) a další .

Zápis do školy pro zrakově postižené děti

Zápis do mateřské a základní školy Jaroslava Ježka, která nabízí vzdělání žákům s vadami zraku, se koná 19. ledna 2015 od 9 do 13 hodin.

V Moravskoslezském kraji je zhoršená kvalita ovzduší

Mezní hranice pro polétavý prach, která je 50 mikrogramů na metr krychlový, byla během dnešního dne překročena na všech měřicích stanicích v Moravskoslezském kraji. Nejvíce pak v Českém Těšíně na Karvinsku.

Neslyšící herečky uvedou ve Studiu Marta novou inscenaci i své vizuální básně

V neděli se na scéně Divadelní fakulty JAMU uskuteční premiéra autorského projektu šesti Neslyšících studentek. Jeho novinkou má být využití znakového jazyka nejen v jeho jevištní formě v básních a písních či tanci, ale i v čistě hovorové formě.

Blednutí barev, rozostření vidění, slepota. Nemoc sítnice se objevuje častěji

Onemocnění, které končí slepotou a nedá se v podstatě léčit. Nejčastějším onemocněním oční sítnice nejvíce trpí ženy, kterým je přes padesát let. Dá se léčit a může se mu člověk vyhnout? „Upravit životosprávu – nekouřit, omezit konzumaci tvrdého alkoholu, v dostatečné míře přijímat zeleninu a ovoce, ryby. Vhodný je také dostatek pohybu,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz oční lékař Miroslav Veith z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

MPSV upravilo posuzování stupně závislosti u zdravotně handicapovaných

Od 15. listopadu platí nová metodika, která přináší sjednocení posuzování na první a druhé posudkové instanci, klade důraz na prevenci pochybení při posuzování stupně závislosti a možnost rychlé nápravy při pochybení.

V ordinaci očního lékaře: jak se orientovat v odborných názvech?

Tupozrakost, krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus – to jsou nečastější oční vady, kterými lidé trpí. Jen v Česku jich je kolem šesti milionů. Většina z nich ale neví, co se pod názvem nemoci vlastně skrývá.

Lékař: Češi se bojí eboly a opomíjejí nemoci, jež jim hrozí

Češi se podle vědeckého sekretáře České vakcinologické společnosti Romana Chlíbka extrémně obávají eboly, přitom v Česku její epidemie nehrozí. Nanejvýš by mohl být do země zavlečen ojedinělý případ.

Na Bruntálsku vzniká nové centrum péče o seniory

Na pracovišti krnovské nemocnice ve Městě Albrechtice na Bruntálsku, které pečuje o vážně nemocné seniory, vzniká nové centrum geriatrické a paliativní péče. Určeno bude starším pacientům nebo těm, kteří trpí nevyléčitelnou chorobou.