Archiv: Prosinec 2014

Pečovatelka Charity Zábřeh: Důležitější než jakákoli cena je spokojenost klientů

Dlouhomilov – Práci terénní pečovatelky oceňují nejvíc lidé v nouzi. Tedy handicapovaní, nemohoucí či přestárlí. Nedokáží si sami uvařit, potřebují pomoc při úklidu a mají potíže s osobní hygienou. Přesně tohle jsou každodenní úkoly zaměstnankyně zábřežské Charity Anny Foltýnové.

„Rock for dog“. Jak bigbít pomohl vozíčkářům

Svitavy – AC/DC Czech Revival, domácí kapela Syfon, nebo úžasně sehraní a zkušení Točkolotoč. Ti všichni zahráli na 20. ročníku vánoční rockovky.

V Hodkovicích nad Mohelkou dostali postižení bezbariérový domek

V Hodkovicích nad Mohelkou na Liberecku dokončili další etapu transformace domova pro zdravotně postižené.

Každoročně ČSSZ zajistí více než 40 milionů výplat důchodů. Převažují výplaty na účet

Způsob výplaty důchodu a termín jeho zasílání – to jsou časté dotazy lidí, kteří se chystají podat žádost o důchod. Ti, kdo důchod již pobírají, se pak často zajímají o možnost změny způsobu výplaty.

Kvůli svátkům se lidé zadluží i na několik let

Lidé v Česku si před letošními Vánocemi vzali víc půjček než loni, vyplývá to z nejnovějších dat úvěrových společností. Podle odborníků si v předvánočním období půjčuje každý šestý Čech.

Sanatoria Klimkovice otevírají nový zdravotní úsek

V Sanatoriích Klimkovice na Ostravsku zahájí v lednu provoz nový zdravotní úsek. Důvodem jeho vzniku byly další potřeby pacientů s postiženími mozku, kteří netrpí jen pohybovými omezeními, ale často také poruchami řeči, potížemi s pamětí, soustředěním nebo se zrakem.

Lékař radí o svátcích se nepřejídat, jíst častěji menší porce

O svátcích spustí zažívací obtíže u mužů nejčastěji tučná jídla a pivo, u žen sladkosti. Více postihují starší lidi, protože už mají zažívací trakt méně výkonný. Často také berou různé léky, které přispívají k poškození žaludku, a tím i horšímu trávení.

Už nechcete tloustnout? Rozsviťte modré světlo

Znepokojuje vás, jak se vám po hojné tabuli o vánočních svátcích a oslavách konce roku podaří dodržovat dietu? Nebojte se, je způsob, jak tomu trochu napomoci a jak poněkud snížit chuť k jídlu, a to jednoduše a bez léků.

V Libereckém kraji stále chybí některá sociální zařízení

Nedostatečné služby jsou v oblasti terénní hospicové péče a v zařízení pro psychotiky.

Packé sdružení Život bez bariér mění svoji tvář

„Naše dítě, občanské sdružení, po deseti letech dospělo a stává se z něho institut,“ řekl jeho zakladatel Josef Fučík.