Daily Archives: 1.12.2014

Charitní stacionář Petrklíč čeká zřejmě tvrdý boj o klienty

V Ledči si budou moci postižení brzy vybírat hned ze dvou pečujících zařízení

Prodávali punč, výtěžek bude pomáhat

Český rozhlas Olomouc se v letošním roce poprvé zapojil do dobročinné akce sdružení Dobré místo pro život. Společně s vydavatelstvím Solen prodávali „rozhlasáci“ na vánočních trzích punč a cukroví.

Horváth věnoval do dražby svůj dres i víno

Ve Stříbře pokřtili charitativní kalendář Na křídlech snů, výtěžek pomůže postiženým

Hendikepovaní sportovci rokovali v Pardubicích

Domácí atmosféra aneb hendikepovaní atleti rokovali… S dvouletým odstupem se sešli zástupci tělesně postižených sportovců Hvězdy SKP Pardubice na své členské schůzi.

Pardubický Jam Boom: Když hudba spojuje

Více než dvacítka muzikantů z různých regionálních kapel přijde zdarma ukázat, co umí. Ve středu 3. prosince od 19 hodin se prostory bezbariérového ABC klubu Na Olšinkách rozezní rockovými hity zahraničních, ale i domácích interpretů.

Sociální politika řadu postižených ani nenutí si práci hledat

Plzeňský kraj po třech letech opět zvítězil v celorepublikovém průzkumu Místo pro život. Jeho slabým míste je však zaměstnanost – počet zdravotně postižených mezi zaměstnanými obyvateli je druhý nejnižší v ČR.

Tramvaj proti AIDS je dnes v Liberci zdarma

Na dnešek připadá Světový den boje proti AIDS. Do kampaně proti tomuto onemocnění se zapojil i liberecký Dopravní podnik. Ten vypraví speciální osvětovou tramvaj, která bude od 14 do 18 hodin jezdit mezi Lidovými sady a Dolním Hanychovem.

Na Václaváku je Světluška. A spolu s ní 3400 ozdob

O ozdoby mají lidé velký zájem. Vyráběli je klienti pražského střediska pro nevidomé Dědina…

Sociálně slabí dostanou příplatky na bydlení v rekreačních objektech

Mnozí sociálně slabí lidé, mezi nimiž je i řada tělesně postižených, se již těší na to, až podle nového zákona o hmotné nouzi bude stát přispívat na bydlení i do rekreačních objektů. To má nastat od Nového roku. 

Sluchadla se vyvíjejí a ceny jdou nahoru. Příspěvky od pojišťoven však ne

Technologie u sluchadel pro neslyšící jdou dopředu a stoupá i jejich cena. Příspěvky od pojišťoven však zůstávají stejné. Na jak vysokou úhradu můžete dosáhnout a co je potřeba udělat, když chcete sluchadlo?