Daily Archives: 4.12.2014

Musil: Petrův čin by neměl být zapomenut

V příštím roce by se podle ředitele obchodní školy Zdeňka Musila měl ve Žďáře uskutečnit sportovní memoriál věnovaný Petru Vejvodovi a rovněž benefiční koncert v podání Smíchovské komorní filharmonie.

Redaktorka Deníku získala cenu vládního výboru

Petra Pášová obdržela prestižní ocenění za reportáž, v níž si na vlastní kůži vyzkoušela, jakým nástrahám čelí ve městě nevidomý člověk

CENU MICHALA VELÍŠKA ZÍSKAL ZABITÝ STUDENT

Cenu Michala Velíška za letošní rok dostal zabitý šestnáctiletý student obchodní akademie ve Žďáru nad Sázavou Petr Vejvoda. Toho smrtelně zranila psychicky nemocná žena, když šel na pomoc napadené spolužačce.

Ochrnutý vědec dostane speciální přístroj pro lepší komunikaci

Snadnější práci i komunikaci s okolím teď bude mít jeden z nejznámějších světových vědců, Brit Stephen Hawking (foto). Společnosti Intel a SwiftKey pro něj vyvinuly novou komunikační platformu. Ta přitom není nadějí jenom pro Hawkinga, ale taky pro stovky tisíc kvadruplegiků po celém světě.

Tisíce nakažených nám každý rok utečou

Mikrobiolog Otakar Nyč míní, že Česko je vůči nemocničním nákazám až příliš bohorovné. Bakterie získávají čím dál větší odolnost vůči antibiotikům, přesto je jako skutečnou hrozbu vnímá málokdo.

SZPI zachytila plesnivé bambusové výhonky z Číny

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nepustila na český trh zásilku sterilovaných bambusových výhonků z Číny o celkové hmotnosti 23 tun. Zásilka byla masivně napadená plísní a hmyzími larvami, uvedl v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Zítra začnou esoterické dny i s Mikulášem

Ve dnech 5. až 7. prosince se uskuteční Vánoční esoterické trhy, na kterých návštěvníky přivítají také pravé české koledy. Souběžně bude probíhat také Čokofestival 2014. Kde? Na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Pro ZTP snížené vstupné od 20 do 40 Kč.

Mikulášská sbírka pro rodiny s postiženými dětmi zítra startuje

I v letošním roce můžete potkat v předvečer svátku Svatého Mikuláše dobrovolníky s mikulášskými čepicemi a kasičkami ve tvaru kostky.

ČSSZ nejednala tak, jak měla. Kde si mohu stěžovat?

Dotaz: Napsal jsem stížnost na adresu ČSSZ. Kolega se v práci chlubí jak má velký invalidní důchod a přitom pracuje mnohem víc jak ostatní. Má to totiž z protekce. ČSSZ to ale nevyřešila. Dá se někde stěžovat?

I bez zraku se dá naplno žít

Reportáž TV Barrandov o muži, který je důkazem toho, že i bez zraku se dá naplno žít.