Daily Archives: 5.12.2014

Rodiče postižených si stěžují na přiznávání příspěvku na péči

Mnozí rodiče dětí s autismem a dalšími postiženími i dospělí s handicapem si stěžují na přiznávání příspěvku na péči. Podle nich příslušné úřady velmi často plný nárok neuznají a přidělují nižší dávku, žadatelé neuspějí ani při odvolání.

SZPI našla v Tescu další sušené ovoce napadené škůdci

 Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v předvánoční době našla další produkty slovenské firmy Encinger napadené škůdci.

VZP informuje o změnách v platbách zdravotního pojištění

OTÁZKA :Jaké změny nás zase čekají od Nového roku ohledně plateb zdravotního pojištění?

Vláda rozhodne o růstu platů v sociálních službách

Pracovníkům ve zdravotnictví by měly od ledna stoupnout platy o pět procent. O čtyři procenta by si pak měli přilepšit sociální pracovníci. Návrh na zvýšení platových tarifů se chystá v pondělí projednat a schválit vláda.

ČSSZ objasňuje nejedny mýty o invalidních důchodech

Úraz nebo vážná nemoc bohužel mohou zasáhnout do života každého z nás. A někdy s tak vážnými následky, které vedou až k invaliditě. Lidé v této složité životní situaci často vychází z mýtů, které kolem invalidních důchodů panují. Jaké polopravdy jsou nejčastější?

Jak hubnout s léky?

Český rozhlas v seriálu Hubněte zdravě hovořil s doktorkou Kateřinou Cajthamlovpu o tom,  jak hubnout s léky, jestli to jde skloubit, jestli bývají potíže, když se berou léky, s hubnutím, nebo naopak člověk nabírá….

Jak sjednat životní pojištění?

Pozor u starších pojistek. Po nedávné změně zákona za nižší stupně invalidity nedostanete od pojišťovny nic. Důležité je i to, zda pojišťovna vůbec uznává »státní« definici invalidity, nebo má nějakou vlastní, která může být daleko přísnější: jinými slovy, máte menší šanci, že dostanete peníze.

MPSV: Sociální pracovníci pobírají průměrně 25 tisíc Kč

Na sjezdu Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče odboráři kritizovali malé finanční ohodnocení sociálních pracovníků a jejich nedostatek. Podle údajů MPSV však pobírají v průměru 25 084 korun. A nelze tvrdit, že jich je málo.

Smogová situace platí pro celý sever Moravy kromě Třinecka

Smogová situace už platí v celém Moravskoslezském kraji s výjimkou Třinecka. Nejprve byla vyhlášena pro aglomeraci Ostravy, Karviné a Frýdku-Místku a v noci na dnešek ji meteorologové rozšířili o další oblasti regionu, tedy Novojičínsko, Bruntálsko a Opavsko.

Dětské pacienty v chicagské nemocnici pomáhá léčit pár koní

Na lékařské vizity se zvláště dětští pacienti v nemocnicích nijak zvlášť netěší, návštěvy dvou dočasných členů týmu jedné chicagské nemocnice však vyvolávají nadšení. Vedení Rushovy univerzitní nemocnice se rozhodlo, že na dětském oddělení „zaměstná“ pár miniaturních koní, kteří mají pomoci v léčbě malých pacientů. Přinejmenším tím, že jim zlepšují náladu.