Daily Archives: 8.12.2014

První „vošku“ pro tlumočníky znakové řeči může mít Hradec

Byla by to rarita. Úplná novinka, která nemá v Česku obdoby. První státní škola, která by poskytla vzdělání budoucím tlumočníkům českého znakového jazyka, by mohla být v Hradci. O jejím osudu rozhoduje kraj.

Mikolášská besídka pro postižené

Konání Mikolášské besídky se v Kamberku stalo již tradicí. Zváni jsou klienti vždy stejných ústavů. Letos to byly domovy pro klienty se zdravotním postižením DaTS Klíček ze Záluží, domov Empatie z Českých Budějovic, ÚSP Lidmaň, DUSP Černovice, DOSP Zběšičky a ISCC Odlochovice.

„Kdo zlobil?“ Mikuláš přišel i za handicapovanými dětmi

Tradiční akce klubu Míša se konala ve Frýdlantě nad Ostravicí. Potěšila děti i dospělé. Deník zaujalo….

Pomáhají kulinářskými pokusy malým autistům

Asociace pomáhající lidem s autismem otevřela v Brně nové poradenské centrum s názvem PASPOINT a při té příležitosti si Ondra a Tereza z dobročinné organizace Mise naděje připravili populárně-naučný program hlavně pro děti s poruchou autistického spektra.

Prezident neudělil milosti

Pravomoc zkoumat žádost o milost předal prezident před rokem ministerstvu spravedlnosti, pro sebe si ponechal jen případy nevyléčitelně nemocných. Resort mu už tři takové doručil. Žadatelé se ale od Miloše Zemana milosti nedočkali.

Na prohlídku hradu se dostanou i vozíčkáři

Úspěšná návštěvnická sezona na hradě Svojanov pomohla s placením několika oprav. Nezapomněli ani na handicapované návštěvníky, pro které byl doposud přístup do interiérů hradu velmi komplikovaný.

Jak a komu si stěžovat na lékaře?

OTÁZKA: Jak a komu si mohou pacienti stěžovat na lékaře? Pomůže mi moje zdravotní pojišťovna? Na dotaz odpovídá Všeobecná zdravotní pojišťovna…

Delfín v Aquacentru udělal radost všem vozíčkářům

Potřebný dárek k Evropskému dnu postižených – předání dvou nových zvedáků typu Delfín u bazénů v Pardubickém Aquacentru.

Plzeňská fakultní nemocnice chce otevřít stacionář pro seniory

Menší denní stacionář pro 15 až 20 seniorů chce v prvním pololetí roku 2015 otevřít plzeňská fakultní nemocnice. Zařízení by mělo vzniknout v jednom z objektů areálu bývalé vojenské nemocnice ve čtvrti Bory.

Hledá se rodina pro malého autistu

Jde o malého autistického chlapce, který se po necitlivém zásahu úředníků ocitl mezi dospělými v ústavu pro mentálně postižené. To ho odtrhlo od jeho asistenta, který s ním navázal hluboký citový vztah. Pořad Reportéři  ČT.